عزاداری در محرم – اعلام ممنوعیت ها و محدودیت های عزاداری در محرم

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۰
اعلام ممنوعیت ها و محدودیت های عزاداری در محرم

توضیحات استاندار تهران در برنامه تلویزیونی

برنامه تلویزیونی در انتهای الوند از شبکه دوم سیما امروز با استاندار تهران در مورد اعمال محدودیت های عزاداری در محرم مصاحبه ای داشت. آقای بندپی در این مصاحبه در مورد مراسم امسال در ماه محرم گفت: این مراسم حتما باید در محل های روباز انجام گیرد تا سلامت هموطنان عزیر با ویروس کرونا به خطر نیفتد. همچنین به گفته ایشان خارج شدن دسته های عزاداری از هیئات مذهبی در این دهه ممنوع خواهد بود.

اعلام ممنوعیت ها و محدودیت های عزاداری در محرم

اعلام ممنوعیت ها و محدودیت های عزاداری در محرم

ممنوعیت ها و محدودیت های عزاداری در محرم

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، در ادامه اضافه کرد: متاسفانه امسال امکان حضور در محل و مشاهده مراسم وجود ندارد. سرو غذاها در هیئات اکیدا ممنوع است. همچنین تاکید فروانی وجود دارد مبنی بر اینکه مراسم در مدت کوتاهی انجام گیرد و پایان پذیرد.

طبق گفته استاندار تهران این قوانین به صورت سراسری در تمام کشور به اجرا در خواهند آمد؛ اما اجرای آنها در شهرهای پرجمعیت به ویژه تهران به صورت جدی تر دنبال خواهد شد. در واقع تمام دستورالعمل ها برای اجرای عزاداری و همزمان رعایت بهداشت و دور ماندن از کووید ۱۹ به اجرا در خواهند آمد.

خروج دسته های عزاداری ممنوع

از دیگر ممنوعیت های این ماه، نصب داربست در معابر عمومی است. نصب این داربست ها عموما در رفت و آمد های عابرین و شهروندان اختلال ایجاد می کند. همچنین گل مالی ماشین ها و نوشتن شعارهای سخیف روی بدنه و شیشه ماشین ها هم ممنوع شده است. یکی از مهم ترین مسائل در عزاداری های این دهه ایجاد مزاحمت برای همسایگان در ساعات نیمه شب است. امسال برپایی مراسم در معابر عمومی در ساعات پایانی شب (ازساعت ۲۳ به بعد) نیز ممنوع می باشد.

امید است هموطنان گرامی در حفظ فاصله اجتماعی نهایت دقت را کبذول دارند تا در این دهه و در طی عزاداری ها شاهد گسترش بیش از پیش این ویروس در سطح جامعه نباشیم؛ و به زودی به روزهای عادی و دور از کرونا برگردیم.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان