عضو ستادملی کرونا – اگر ۷۰درصد مردم کرونا بگیرند دیگر نیازی به‌ ماسک ‌نیست!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۹

به کدام سو می‌رویم؟

عضو ستادملی کرونا اعلام کرد که اگر ۷۰درصد مردم کرونا بگیرند دیگر نیازی به‌ماسک‌نیست! .مسعود مردانی، عضو کمیته‌علمی ستادملی کرونا که در نشستی اعلام کرد: «اگر ۷۰درصد جمعیت ایران کرونا بگیرند، روند مثبتی است و دیگر به ماسک و دست‌کش نیازی نیست و افزوده چه بخواهیم و چه نخواهیم به این سو می‌رویم!»

عضو ستادملی کرونا مدعی‌شد تاکنون  مورد جدیدی که دوباره کسی به کرونا مبتلا شود نداشته ایم.  این در حالی‌است‌که مصطفا قانعی رئيس‌ کمیته‌علمی ستادملی کرونا، که مردانی یک عضو آن است، به صداوسیما اعلام کرد که  ایمنی جمعی در برابر کرونا،‌ فرضیه‌ای‌است‌که در در همه دنیا هست ولی کارآیی ندارد و نمی‌توان مردم یک جامعه را رها کرد تا کرونا بگیرند.

عضو ستادملی کرونا – اگر ۷۰درصد مردم کرونا بگیرند دیگر نیازی به‌ماسک‌نیست!

همین هفته‌پیش مسوول امور بیمارستانی دانش‌گاه علوم‌پزشکی شهیدبهشتی تهران، گفته‌بود دسته‌دومی که این روزها به بیمارستان‌های این دانشگااه می‌آیند کسانی‌اند که قبلاً کرونا داشته‌اند و حالا دوباره با نشانه‌های شدید تر برمی‌گردند.

ایمنی جمعی در برابر کرونا

قبلاً نیزگروهی از متخصصان علوم پزشکی در اسپانیا در یک مطالعه جدید مدعی شدند که ممکن است مصونیت جمعی در برابر کروناویروسِ عامل کووید ۱۹ دست نیافتنی باشد.این متخصصان در بررسی‌های خود دریافتند آنچه که مصونیت جمعی در برابر کروناویروس جدید خوانده می‌شود دست یافتی نیست.. در این بررسی مشخص شد که تنها در بدن پنج درصد از مردم اسپانیا سه ماه پس از به اوج رسیدن همه گیری بیماری کووید-۱۹ آنتی بادی تشکیل شده است. محققان با بیان اینکه تنها در پنج درصد از جمعیت اسپانیا که به کروناویروس جدید آلوده شده بودند آنتی بادی تولید شده است، اظهار داشتند این رقم نشان می‌دهد ۹۵ درصد از مردم این کشور با خطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ روبرو هستند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان