دکتر مسعود مردانی – ۸۰ درصد بیماران کرونایی علامتی ندارند!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۵

اظهارات دکتر مسعود مردانی در خصوص ویروس کووید ۱۹

دکتر مسعود مردانی، متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری آنفلوانزا از اضطراب مردم و مراجعه زیاد به مراکز درمانی خبر داده است. دکتر مسعود مردانی با توجه به همه گیری ویروس کووید ۱۹ و  همزمانی شیوع آن با شیوع سرماخوردگی و موج دوم آنفلوانزای نوع B می‌گوید این روزها ترس از بیماری کرونا سطح اضطراب را در بین مردم افزایش داده به طوری که مردم به بهانه گرفتگی نفس به مراکز درمانی زیاد رجوع می‌کنند.

تفاوت های سرماخوردگی، آنفلوانزا و ویروس کووید۱۹

۸۰ درصد بیماران کرونایی علامتی ندارند!

دکتر مسعود مردانی، متخصص بیماری های عفونی درباره تفاوت‌های سرماخوردگی، آنفلوانزا و ویروس کووید۱۹ گفت:

«علائم بیماری سرماخوردگی سبک است، معمولا تب زیر ۳۸ درجه است و دمای بدن به ندرت بالای ۳۸ درجه می رسد. سرماخوردگی با بروز تدریجی علائمی مانند آبریزش بینی، عطسه، سرفه و گرفتگی بینی همراه است اما شاه علامت آن آبریزش بینی و عطسه است….»

وی در ادامه افزود: «یکی از مشکلات مراجعه بی مورد به مراکز درمانی، عدم اطلاع رسانی دقیق از سرنوشت بیماران کرونا است. مردم تصور می کنند اگر کرونا بگیرند می‌میرند در حالی که ممکن است آزمایش کرونا ۸۰ درصد افراد مثبت باشد اما هیچ علامتی را نشان ندهد این افراد باید دو هفته در خانه قرنطینه شوند. از صد نفر مبتلا به کرونا تنها ۲ تا ۳ درصدشان می‌میرند»

رفع نگرانی ابتلا به بیماری کرونا

دکتر مردانی ضمن اشاره به نگرانی افراد جهت ابتلا به بیماری کرونا از ایشان خواست با شماره تلفن ۴۰۳۰ وزارت بهداشت تماس بگیرید و از سوی ۴ هزار طبیب کارشناس مشاوره دریافت کنند. افرادی که قرنطینه خانگی شده‌اند از طریق مشاوره متوجه علائم بیماری می شوند. این علائم شامل قطع نشدن تب، تنگی نفس، سیاه شدن لب ها، درد قفسه سینه و کاهش سطح هوشیاری است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان