علی دایی – بایرن مونیخ با پخش کلیپی ۵۰ سالگی علی دایی را تبریک گفت

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۵
علی دایی - بایرن مونیخ با پخش کلیپی 50 سالگی علی دایی را تبریک گفت

بایرن مونیخ ۵۰ سالگی اسطوره را تبریک گفت

علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان روز یکم فروردین ماه ۵۰ سالگیش را جشن گرفت. به همین مناسبت باشگاه سابق او یعنی بایرن مونیخ ، با پخش کلیپی تولد او را تبریک گفت. این کلیپ از شبکه تلویزیونی این باشگاه پخش شد. در طی آن لحظاتی از حضور این بازیکن ارزشمند در این تیم و در بوندس لیگا وجود داشت و بدین ترتیب بایرن مونیخ به تمجید از او پرداخت. لازم است این نکته را ذکر کنیم که طبق شناسنامه علی دایی متولد یکم فروردین ۱۳۴۸ است. اما تاریخ دقیق تولد او ۱۴ بهمن ۱۳۴۸ می باشد.

علی دایی - بایرن مونیخ با پخش کلیپی 50 سالگی علی دایی را تبریک گفت

علی دایی – بایرن مونیخ با پخش کلیپی ۵۰ سالگی علی دایی را تبریک گفت

عناوین و افتخارات علی دایی

علی دایی نامی است که نیازی به توضیح ندارد. علاوه بر لیگ برتر کشور سابقه حضور در لیگ‌های امارات ، ستارگان قطر و بوندسلیگای آلمان را هم در کارنامه دارد. او بهترین گلزن تاریخ تیم ملی فوتبال ایران است. همچنین دایی با به ثمر رساندن ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی ملی بهترین گلزن تاریخ فوتبال جهان در رده ملی است. تنها رونالدوی افسانه ای توانسته به رکورد او نزدیک شود. سال ۲۰۱۸ در طی یک نظرسنجی در سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، به عنوان بهترین مهاجم تاریخ جام ملت‌های آسیا انتخاب شد. در سال ۱۳۸۳ از سید محمد خاتمی رئیس‌جمهور وقت ایران، نشان شجاعت درجه سه دریافت کرد. (این نشان به پیشنهاد معاون فنی سازمان تربیت بدنی در آن زمان که علی کفاشیان بود و پس از تصویب هیئت دولت به او اعطا شد.)

دوران بازنشستگی از فوتبال

مربی گری را با تیم سایپا شروع کرد. در سایپا همزمان با بازی سرمربی هم بود. بنابراین دایی اولین بازیکن – مربی تاریخ فوتبال ایران هم هست. او سرمربی تیم های زیادی بوده است. گزینه سرمربی تیم ملی هم بود. همچنین مدیریت شرکت پوشاک ورزشی دایی را دارد. در تجارت فرد بسیار موفقی است. علی دایی در سال ۱۳۸۶ توسط فدراسیون فوتبال ایران به عنوان نماینده فوتبال ایران به سازمان یونیسف معرفی شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان