عواملی از بین رفتن شادابی پوست

  • توسط نقشبندی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۷

عواملی از بین رفتن شادابی پوست

عواملی که باعث از بین رفتن شادابی پوست می گردد:۱-استفاده از تلفن آلوده:۲-خواب ناکافی:۳-خوابیدن با آرایش۴-استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب۵- در معرض نور آبی قرار گرفتن

۱-استفاده از تلفن آلوده

بر روی تلفن همراه شما میکروب ها و باکتری های فراوانی وجود دارد که با دست های شما در ارتباط است . برای کاهش این میکروب ها و باکتری ها باید روزانه گوشی همراه خود را با الکل و یا ضد باکتری شستشو دهید.

۲-خواب ناکافی:

بزرگسالان باید روزانه حداقل ۷ ساعت در شبانه روز بخوابند. البته اکثر بانوان دجار بی خوابی هستند که هین مســأله باعث پیری زودرس پوست میشودهمچنین کم خوابی باعث افتادگی پلک ها ، تورم چشم ها ، تیرگی حلقه زیر چشم ، ایجاد خطوط ظریف چین و چروک صورت در اطراف چشم می گردد.

۳-خوابیدن با آرایش :

پاک نکردن آرایش قبل از خوابین صورت باعث مسدود شدن منافذ و  ایجاد خطوط و بروز چین و چروک صورت می شود. و همچنین نشستن صورت  مانع از بین رفتن باکتری های روی صورت می شود و همین امر موجب به وجود آمدن آکنه بر روی پوست شما می شود. اگر فرصت شستشوی صورت خود را ندارید بهتر است از از یک پاک‌کننده آرایشی استفاده کنید. هرچند این محصول نمی تواند پوستتان را به خوبی تمیزکند.

۴-استفاده نکردن از کرم ضد آفتاب:

استفاده از ضد آفتاب را تنها منوط به خارج از خانه نکنید بلکه باید خود را عادت دهید که در داخل منزل نیز از ضد آفتاب استفاده کنید.SPF باید بخشی از رژیم روزانه پوستی شما باشد . اگر بیش از حد در مقابل ذنور آفتاب قرار دارید حتمأ از کرم های ضد آفتاب غافل نشوید زیرا قرار گرفتن بیش از حد در مقابل آفتاب خطر ابتلا به سرطان پوست را جند برابر می کند . همچنین زمانی که در معرض نور آفتاب قرار دتری استفاده از کلاه و عینک دودی را فراموش نکنید .

۵- در معرض نور آبی قرار گرفتن:

نور آبی نور مضری است که توسط خورشید و دستگاه‌های الکترونیکی از جمله لپ‌تاپ‌ها، نمایشگر‌های رایانه‌ای، تلویزیون و گوشی‌های هوشمند بهشما آُیب می رساند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان