عکس سردار سلیمانی – برداشتن عکس سردار سلیمانی توسط پلیس امنیت سازمان ملل

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۱

مراسم سخنرانی چهل و‌چهارمین نشست شورای حقوق بشر

عکس سردار سلیمانی همزمان با ایراد سخنرانی نماینده جمهوری اسلامی ایران  توسط پلیس امنیت سازمان ملل  برداشته شد. اسماعیل بقایی هامانه ، سفیر ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل در چهل و‌چهارمین نشست شورای حقوق بشر این سازمان، عکس سپهبد شهید سلیمانی را روی میز خود قرار داده بود.  هامانه در این سخنرانی چهل وچهارمین نشست شورای حقوق بشر این سازمان گفت که آمریکا و کشوری که پهپادهای واشنگتن در عملیات ترور سلیمانی را میزبانی کرد باید پاسخگو باشند. لحظاتی پس از آغاز سخنرانی بقایی هامانه، پلیس امنیت سازمان ملل قاب عکس را از روی میز برداشت به طوری که که تصویر دیده نشود آن را روی میز می گذارد. برداشتن  عکس سردار سلیمانی توسط پلیس امنیت سازمان ملل توجه رسانه ها و همگان را به خود جلب کرد و سوالاتی را مطرح در ذهن ها تداعی کرد.

اسماعیل بقایی هامانه در چهل و چهارمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل ترور سردار سلیمانی و همراهانش را نه تنها نقض صریح اصول بنیادین حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل، بلکه تعدی آشکار به مبانی حقوق بشر و اصول مدنیت دانست که مسئولیت بین المللی آمریکا را آن کاملاً علنی است و آمریکا و کشوری که پهپادهای واشنگتن در عملیات ترور سلیمانی را میزبانی کرد باید د مقابل جنایت خود پاسخگو باشند.

ترور سردار سلیمانی در حکم جنایت بین المللی

برداشتن عکس سردار سلیمانی توسط پلیس امنیت سازمان ملل

سفیر ایران که تصویری از سردار سلیمانی و همرزمان شهیدش را در کنار خود قرار داده بود، سردار سلیمانی را سرباز بزرگ ایرانی و مدافع واقعی حقوق بشر و کرامت انسانی در برابر سلطه گری، اشغال و تروریسم داعش معرفی کرد که بدست شقی‌ترین انسان‌های روی‌زمین به طرز وحشیانه‌ای ترور شد.

سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو، ترور شهید سلیمانی و همرزمانش را جنایت بین المللی توصیف کرد که صلح و امنیت بین المللی را به خطر انداخت. بقایی هامانه تصریح کرد: «ارتکاب چنین عمل وحشیانه‌ای فقط از باندهای تبهکار و گروه‌های تروریستی مانند داعش و نه نیروی‌های نظامی رسمی یک کشور قابل تصور است»

وی با بلد کردن این موضوع که ترور یک فرمانده عالیرتبه نظامی دولت مستقل در خاک یک دولت دیگر تحت هیچ شرایطی و با هیچ مبنایی قابل توجیه نیست، گفت: «از سازمان ملل متحد انتظار می‌رود به مسئولیت خود برای هشدار دادن نسبت به عواقب خطرناک نقض صریح اصول حقوق بین الملل عمل کند». سفیر و نماینده دائم ایران در ژنو با بیان اینکه سردار سلیمانی نماد یک دولت مستقل و تبلور روح یک ملت پرافتخار و مصمم به مقاومت و سعادت بود، اظهار داشت: «ترور وحشیانه وی احساسات و روح ملت ایران را جریحه دار کرد».

بقایی هامانه با بیان اینکه نحوه ترور وی و شخصیت قاتلان او شواهدی دیگر بر حقانیت آرمان مقدس این سردار بزرگ بود، تاکید کرد: «ترور سردار سلیمانی تنها نمونه دیگری از اقدامات خصمانه آمریکا ضد ملت ایران در ادامه جنایات قبلی این کشور از جمله سرنگونی دولت منتخب ایران در سال ۱۹۵۳، حمایت از صدام حسین با فراهم کردن سلاح‌های شیمیای برای رژیم او و تروریسم اقتصادی بود»

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان