غرامت معوقه – مجوز آمریکا به کره جنوبی برای پرداخت غرامت شرکت ایرانی

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۲۵

صدور مجوز ارزهای بلوکه شده کره جنوبی

با پرداخت غرامت معوقه کره جنوبی به ایران  و آزاد شده ارزهای بلوکه شدن کشورمان در کره، امید آن می رود حداقل از بعد روانی اندکی تشویش ها پیرامون وضعیت اقتصادی کشور کاهش یابد. وزارت خارجه کره‌جنوبی طی چند روز اخیر اعلام کرد آمریکا به دولت این کشور مجوز داده است تا غرامت معوقه یک شرکت ماشین‌سازی ایرانی به مبلغ  حدودا ۶۳ میلیون دلار بپردازد.

طبق اعلام این وزارتخانه، اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا، اوفِک، با صدور یک «مجوز ویژه» در چند روز اخیر به سئول اجازه داد تا بدهی خود به شرکت صنایع ماشین‌سازی بزرگ دیانی را تسویه کند.

غرامت معوقه کره جنوبی - مجوز آمریکا برای پرداخت غرامت شرکت ماشین‌سازی ایرانی

غرامت معوقه کره جنوبی – مجوز آمریکا برای پرداخت غرامت شرکت ماشین‌سازی ایرانی

رسانه های کره جنوبی در این خصوص آورده اند که رقم نهایی این بدهی قرار است در جریان رایزنی‌های بعدی تعیین شود. بر این اساس، ارسال وجوه بدهی سئول به گروه دیانی از طریق سامانه مالی ایالات متحده صورت خواهد گرفت.

گروه دیانی غرامت یاد شده را بابت خریداری ناموفق سهام شرکت «دِوو الکترونیکس» در سال ۲۰۱۰ از دولت کره جنوبی دریافت خواهد کرد.
صدور این مجوز ویژه در شرایطی است که چویی جُنگ کون، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی، اوایل هفته جاری با رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در حاشیه مذاکرات احیای برجام دیدار کرده بود.

وزارت خارجه کره اعلام کرد این غرامت یکی از موضوعات حل نشده بین ایران و کره بود و امید است که با پرداخت غرامت روابط بین دو کشور بهبود یابد.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان