غرامت کمرشکن – مهدی تاج ممنوع الخروج و اموالش توقیف شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۹

فدراسیون ورشکسته فوتبال

غرامت کمرشکن فدراسیون به ویلموتس چند روزی است که بسیار جنجالی شده است. فدراسیون فوتبال در حال حاضر با سرپرست اداره می شود و رییس هم ندارد. این فدراسیون در حال حاضر شرایط مالی بدی هم دارد. حالا مربی بلژیکی برای حضور ۶ ماهه به عنوان سرمربی و حضور فیزیکی که فقط و فقط نزدیک یک ماه طول کشیده درخواست ۸ میلیون یورو از فوتبال ایران کرده است. دو میلیون یورو از این مبلغ قبلا به او داده شده و ۶.۲ میلیون یورو مابقی باید طبق رای فیفا به این مربی پرداخت شود.

در همین راستا بسیاری بر این عقیده هستند که مهدی تاج، رییس وقت فدراسیون فوتبال مسئول مستقیم عقد این قرارداد بوده و خود او هم باید در این مورد پاسخگو باشد.

غرامت کمرشکن - مهدی تاج ممنوع الخروج و اموالش توقیف شد

غرامت کمرشکن – مهدی تاج ممنوع الخروج و اموالش توقیف شد

پرداخت غرامت کمرشکن

از قرارداد ویلموتس که شاید بهتر باشد آن را قرارداد ننگین بنامیم، به عنوان سنگین‌ترین شکست تاریخ فوتبال ایران در مواجهه با مربیان و بازیکنان خارجی یاد می شود. رقم این قرارداد به قدری سنگین است که کسی مسئولیت آن را نیز به عهده نمی گیرد. شخصی که با ویلموتس به توافق رسیده مهدی تاج است که در حال حاضر سمتی در فوتبال کشور ندارد.

از آنجا که پرداخت غرامت سنگین این پرونده در توان فدراسیون فوتبال نیست، اعلام شده افرادی که در عقد این قرارداد دخیل بوده اند خود باید پاسخگوی تصمیم بحث برانگیزشان باشند. یکی از نمایندگان مجلس در این رابطه گفته: آقایان باید پاسخگوی این قرارداد باشند و غرامت را از جیب خودشان پرداخت کنند.

توقیف اموال تاج

در همین راستا خبر می رسد که افرادی که در عقد این قرارداد دخیل بوده اند، به احتمال بسیار زیاد ممنوع الخروج خواهند شد. همچنین تمامی اموالشان توقیف خواهد شد. بنابراین تا اعلام رای نهایی دادگاه cas تمامی اموال آن‌ها توقیف می گردد. تنها راه نجات این است که در این دادگاه برنده شویم وگرنه تمامی اموال این افراد (مخصوصا آقای تاج) توقیف خواهند شد. چرا که بیشتر کارهای عقد این قرارداد با شخص تاج بوده و او شخصا این قرارداد را مدیریت کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان