غزل حکیمی فرد – تغییر تابعیت بانوی شطرنج باز کشور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۴
غزل حکیمی فرد - تغییر تابعیت بانوی شطرنج باز کشور

تغییر تابعیت بانوی شطرنج باز کشور

بانوی شطرنج باز کشورمان غزل حکیمی فرد ، به جمع ورزشکارانی پیوست که تابعیت خود را تغییر داده اند. این شطرنج باز جوان که از حدود ۶ سال قبل برای ادامه تحصیل راهی کشور سوییس شده بود، از این پس با پرچم این کشور در مسابقات جهانی شرکت خواهد کرد.

غزل حکیمی فرد - تغییر تابعیت بانوی شطرنج باز کشور

غزل حکیمی فرد – تغییر تابعیت بانوی شطرنج باز کشور

غزل حکیمی فرد استاد بزرگ شطرنج بانوان

حکیمی فرد ۲۶ ساله ریتینگ ۲۲۶۵ جهان را دارد. او مقام استاد بزرگی شطرنج را نیز دارد. عضو سابق تیم ملی شطرنج کشورمان هر سال هم بین بهترین های کشور قرار می گرفت.

دریافت درجه استاد فیده در سال ۲۰۰۷، حضور در تیم ملی زنان شطرنج در المپیاد جهان ۲۰۱۰، مقام هفتم مسابقات قهرمانی شطرنج زیر ۱۶ سال دختران جهان در یونان از جمله افتخارات کسب شده توسط این بانوی جوان ورزشکار با لباس تیم ملی ایران بوده است.

خواهر کوچکتر او رعنا حکیمی فر نیز در شطنج فعال است. جالب اینکه رعنا هم مانند خواهر بزرگتر خود تغییر تابعیت داده است. با توجه به این موضوع از این به بعد خواهران حکیمی فرد را زیر پرچم کشور سوییس در مسابقات جهانی خواهیم دید.

فدراسیون بدون رییس

فدراسیون بدون رییس شطرنج در حال حاضر با سرپرست اداره می شود. چند ماه به برگزاری انتخابات در این فدراسیون زمان باقی است. به نظر می رسد رییس جدید باید برنامه ریزی دقیق و مناسبی برای حفظ جوانان این رشته ورزشی داشته باشد. امیدواریم چنین باشد و با برنامه ای که حاصلش رضایت ورزشکاران از شرایط موجود در ورزش است، جوانان با استعداد و با ارزش کشور زیر پرچم مقدس کشور خودشان در مسابقات مختلف حاضر شده و افتخار آفرینی کنند.

سال گذشته نیز علیرضا فیروزجا دیگر جوان شطرنج باز کشور تابعیت خود را تغییر داد و از زمستان گذشته با پرچم فدراسیون جهانی در مسابقات شرکت می کند. حالا تغییر تابعیت حکیمی فرد جامعه شطرنج را دچار شوک نموده است.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان