غیزانیه در اهواز – اینجا نفت استخراج می‌شود اما آب ندارد!

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۰۶

وضعیت متفاوت میزبان بزرگ‌ترین میادین نفتی کشور

غیزانیه بزرگترین بخش شهرستان اهواز است. غیزانیه در جنوب شرق اهواز و ۴۰ کیلومتری مرکز استان خوزستان  با ۲۸ هزار نفر جمعیت و بیش از ۸۰ روستا قرار دارد. این منطقه از امکانات اولیه زندگی مانند آب شرب و هوای پاکیزه محروم بوده و مشکلت فراوانی چون مشکلات زیست محیطی از جمله گرد و غبار، بیکاری، وضعیت این منطقه را متفاوت کرده است.از منظراستاندار خوزستان، روزانه در آن حدود ۶۰۰ هزار بشکه نفت استخراج می‌شود.جمعیت عمده این منطقه عرب‌نشین بوده و از محروم‌ترین بخش‌های استان و میزبان شرکت‌های نفتی و گازی و بزرگ‌ترین میادین نفتی کشور است.

بی آبی در غیزانیه و اعتراض مردم این منطقه در استان خوزستان  از قبل وجود داشت و به تازگی خبرساز شده است. حسن روحانی رییس جمهور دستور حل سریع مشکل را داده است، استاندار خوزستان ضمن عذرخواهی از مردم گفته است که طی چند هفته مشکل بی آبی غیزانیه حل می‌شود. استاندار خوزستان در دی ماه سال ۱۳۹۵ وعده داد که مشکل آب غیزانیه را در عرض سه ماه حل کند!، ولیکن پس از چهار سال اوضاع مردم  این منطقه بسیار بغرنج شده است.

انتقاد محسن رضایی از عملکرد دولت

انتقاد محسن رضایی از عملکرد دولت

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در توئیتی تند وضعیت غیزانیه را دستپخت افکار آمریکایی در اداره اقتصاد کشوردانست. محسن رضایی در انتفاد از عملکرد دولت در توئیتر خود نوشت: «بیش از پانصد هزار بشکه تولید نفت روزانه منطقه شهید پرور غیزانیه است، ولی اهالی آن منطقه آب شرب ندارند.»

او در وضعیت نام مناسب آب غیزانیه را اینگونه تحلیل کرد: «این صحنه‌ها از قبیل: مسجدسلیمان و برخی مناطق پیرامون عسلویه و… دستپخت افکار آمریکایی در اداره اقتصاد کشور است.»

این اولین بار نیست که توئیت‌های محسن رضایی بحث برانگیز می‌شود. او سال ۹۷ در اظهارنظری جنجالی نوشت که «عملیات کربلای چهار برای فریب دشمن انجام شد.» کربلای چهار یکی از عملیات‌های شکست خورده ایران در دوران دفاع مقدس بود و تعدادی زیادی از رزمندگان در آن عملیات به شهادت رسیدند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان