دکتر فائوچی – جلوگیری از علائم بیماری در اولین فاز واکسن کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۰۸

 واکسن کرونا فقط جلوی علائم بیماری را می گیرد

دکترفائوچی رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا اعلام کرد که واکسن کرونا فقط جلو پیشرفت علائم بیماری را می گیرد و در فاز نخست عرضه جهانی بیماری را به طور کامل ریشه کن نمی کند. دکتر فائوچی هشدار داد که واکسن کرونایی که قرار است به بازار عرضه شود فقط از شدت گرفتن علائم ویروس در بدن جلوگیری می کند و قرار نیست آن را از بین ببرد.

طبق گفته رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا حداقل چهار واکسن از شرکت های مختلف آمریکایی در مرحله نهایی آزمایشات بالینی خود قرار دارند. امید می رود که واکسن های شرکت فایزر و بیوتک ابتدا از خط پایان عبور کنند و به طور بالقوه بتوانند اولین بررسی اثر واکسن در برابر ویروس را در نیمه دوم نوامبر ارائه دهند.
هدف اولیه واکسن ریشه کن کردن ویروس کرونا است اما طبق تاکید رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا  این واکسن ها در گام اولیه تولید هدف دیگری دارند یعنی جلوگیری از شدت گرفتن علائم کرونا در بدن افراد.
فاوچی گفت: اولین کاری که انجام می شود این است که اگر افراد آلوده شوند از توسعه بیماری آنها پیشگیری شود و اگر سدی در برابر بیماری شکل بگیرد در نهایت از جدی شدن آن بیماری جلوگیری خواهید کرد. اگر واکسن از عفونت اولیه جلوگیری کند بسیار خوب است. اما آنچه که من به آن رضایت خواهم داد و همه همکارانم نیز به آن رضایت خواهند داد ، نقطه نهایی اولیه برای جلوگیری از بیماری قابل تشخیص از نظر بالینی است.

افزایش امیدهای آمریکا به واکسن کرونا

اظهارات فاوچی امیدهای آمریکا مبنی بر اینکه واکسن های تولید شده، بیماری همه گیر را شکست خواهد داد بیشتر کرده است هر چند وی می گوید که این واکسن ها در فاز نخست قرار نیست ویروس را ریشه کن کنند. فائوچی بر روی ادامه پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی تأکید می کند.

دکتر فائوچی – جلوگیری از علائم بیماری در اولین فاز واکسن کرونا

فائوچی قبلاً گفته بود كه با احتیاط خوش بین است كه واكسن تا پایان سال آماده می شود اما اظهار داشت كه این واکسن فقط ۵۰ تا ۶۰ درصد موثر است. وی گفت که در نهایت دوست دارد یکی را ببیند که تا ۷۵ درصد این واکسن روی او موثر واقع شده است.

در روزهای اخیر فائوچی در مصاحبه جداگانه ای با بی بی سی هشدار داد که احتمالاً دوز واکسن کافی برای همه تا مارس ۲۰۲۱ وجود نخواهد داشت. این هشدار در حالی بود که دولت ترامپ مصونیت گله ای را به عنوان یک راه حل احتمالی برای ریشه کن کردن بیماری همه گیر عنوان کرده بود

گزارش های خبری روایت می کنند که که اسکات اتلس متخصص نورورادیولوژیست این نظریه را در کاخ سفید ترویج کرده است. اما چندین مقام بهداشتی از جمله فائوچی  این مفهوم راکاملاً بی معنی قلمداد کرده اند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان