فردوسی پور – پایان سکوت طولانی عادل فردوسی پور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۰

پایان سکوت یکسال و نیمه

عادل فردوسی پور پس از یکسال و نیم بالاخره به سکوتش پایان داد. او پس از دریافت جایزه Alumni Achivement Award 2020، که به صورت آنلاین توسط انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف(سوتا) برگزار شد گفت: بسیار خوشحالم و از تمامی افرادی که این افتخار را به من دادند و مرا انتخاب کردند صمیمانه تشکر می کنم.

او در ابتدای سخنانش گفت: پیش از آغاز صحبت هایم درگذشت استاد محمدرضا شجریان عزیز را تسلیت می گویم. این روزها قلب همه ما برای این اتفاق تلخ شکسته است و غمگین هستیم. اما مردم همواره نسبت به ایشان ابراز مهر داشته اند و خواهند داشت. این هنرمند بزرگ با وجود تمام محدودیت ها همواره در قلب ایرانیان جایگاهی مانا دارد.

پایان سکوت طولانی عادل فردوسی پور

پایان سکوت طولانی عادل فردوسی پور

روزهایی با اتفاقات نه چندان خوب برای عادل

استاد دانشگاه شریف در ادامه گفت: این روزها که برایم اتفاقات خوبی نمی افتد، این جایزه از سوی سوتا و دانشگاه شریف مرا بسیار خوشحال نمود. او در ادامه به موضوع مهاجرت نخبگان اشاره ای نمود و اضافه کرد: بچه های صنایع می توانند شهادت دهند که همیشه سر کلاس ها تاکید داشته ام: که خانم ها، آقایان در کشور بمانید. از ایران نروید و کشور را ترک نکنید. مثل تمام کسانی که ماندند و موجب افتخار شدند بمانید و تلاش کنید تا کشور را بسازیم. همیشه گفته ام بمانید و بجنگید.

بهمن ماه ۹۷ هم با شروع ترم جدید همین مسئله را سر کلاس به دانشجویانم گفتم. اسفند ماه بدون هیچ توضیحی برنامه بیست ساله ام تعطیل شد و خودم ممنوع التصویر شدم. مرا به راحتی کنار گذاشتند.

جوابی برای دانشجویانم نداشتم

پس از عید که به دانشگاه برگشتم دانشجویانم گفتند: استاد شما که همیشه می گفتید بمانید و کشور را بسازید، شما بیست سال برنامه سازی کرده بودی و در این مملکت ماندی نتیجه چه شد؟ واقعا جوابی برای دانشجویانم نداشتم.

امیدوارم شرایط به گونه ای باشد تا افرادی که کشور و وطن خود را عاشقانه دوست دارند، بتوانند بمانند و در حرفه خود فعالیت نمایند. او در پایان باز هم از افرادی که او را لایق دریافت جایزه Alumni Achivement Award 2020 دانتند تشکر کرد و گفت: باعث افتخار من است و تلاشم را می کنم تا لایق این جایزه باشم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان