فرهنگ غذایی مالزی – خوشمزه ترین غذاهای این کشور

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۶

آشنایی با مالزی

مالزی: این کشور واقع در جنوب شرق آسیاست. و شامل مالزی شرقی و غربی می باشد. کلمه مالزی به معنای مجمع الجزایر ملایو می باشد. پایتخت این کشور شهر کوآلالامپوراست . این کشور در نزدیکی خط استوا قرار دارد و دارای آب و هوای استوایی، گرم و مرطوب است. این کشور به لحاظ منابع طبیعی، بسیار غنی بوده و رتبه بالایی در تولید کائوچو، الوار، قلع و روغن نخل دارد.جمعیت مالزی براساس آخرین آمار حدود ۳۰ میلیون نفر می باشد. دین رسمی این کشور دین اسلام می باشد. البته در قانون اساسی آنها بر آزادی مذاهب تأکید شده است. مالزی داراي نظام سلطنتی است که با الهام از سیستم حکومت پارلمانی انگلیس پایه گذاری شده و در بدنه حکومتی آن نیز از سیستم های فدرال استفاده شده است.

فرهنگ غذایی مالزی

غذاهای مالزی: مردم مالزی را میتوان به سه دسته مالایی، چینی و هندی تقسیم کرد. این تنوع قومی و قبیله ای بر روی فرهنگ غذایی این کشور تاثیر گذاشته است. و باعث شده خوراکی های متنوعی وارد رژیم های غذایی مردم این کشور گردد. مالزیایی ها از ادویه جات و چاشنی ها مختلفی در غذاهای خود استفاده می کنند. روش های پخت و پز غذاهای نیز متفاوت بوده و از هر دو شیوه سنتی و مدرن استفاده می شود. مالزیایی ها از مواد غذایی و چاشنی های مختلفی استفاده می کنند که از بین آن ها می توان به فلفل و ادویه جاتی با طعم تند اشاره کرد. انواع فلفل های سبز و قرمز، زنجبیل، سیر، پیاز خشک شده از این دست طعم دهنده ها هستند که در اغلب غذاهای مالزیایی مورد استفاده قرار می گیرند. سس سویا نیز جزو چاشنی پرطرفدار مالزیایی ها بوده است.

معروف ترین غذاهای خیابانی مالزیایی

روتی کینای ، آپام بالیک،دسر سرد چندول،چی چئونگ،کوی چیاپ،آسام لاکسا،کوی تیو ،سالاد روجاک ،لوک لوک،باتو ماونگ ساتای و…. این ها معروف ترین غذاهای خیابانی کشور مالزی هستند. برنج است. برنج در مالزی نیز یکی از پرمصرف ترین مواد غذایی محسوب می شود که در غذاهای متنوعی استفاده شده و به صورت های گوناگون سرو می گردد. ناسی لماک و کایو دو نوع غذای برنجی پرطرفدار هستند که پیشنهاد می کنیم حتما در بین خوشمزه ترین غذاهای خیابانی مالزی امتحان نمایید. برای پخت برنج از روش های مختلفی استفاده می شود که محبوب ترین نوع آن، طبخ برنج با آب نارگیل است. مالزیایی ها از ناگیل در بسیاری از غذاهای خود استفاده می کنند و تمام قسمت های آن را بکار می برند. به عنوان مثال از آب نارگیل برای تهیه سوپ استفاده می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان