فریب خورده – دختر چینی در دام کلاهبردار ایرانی

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۰۸
فریب خورده - دختر چینی در دام کلاهبردار ایرانی

دختر تاجر چینی در دام کلاهبردار ایرانی

دختر فریب خورده چینیروز هجدهم دی ماه نود و هشت به کلانتری ۱۳۷ تهران مراجعه کرد.وی مدعی شد که در دام کلاهبرداری حرفه ای افتاده است. در فضای مجازی با سهراب آشنا شده بود.پسر ادعا میکرد،که صراف ماهری است و کارش انتقال پول از ایران به کشور های دیگر می باشد.وی در ادامه صحبت خود گفت:مدتی بعد از آشناییمان می خواستم مبلغ ۲٫۵ میلیارد تومان را به ارز تبدیل کنم و به حساب پدرم در چین منتقل کنم.سهراب از این موقعیت سوء استفاده کرد.

فریب خورده - دختر چینی در دام کلاهبردار ایرانی

فریب خورده – دختر چینی در دام کلاهبردار ایرانی

ماجرای کلاهبرداری

دختر فریب خوررده در ادامه اضافه کرد:با سهراب تماس گرفتم و از او درخواست کردم برای انجام این کار کمکم کند،سهراب از حساس بودن کارش گفت و خواست با وقت قبلی و هماهنگی در صرافیش حاضر شوم.یک روز صبح با وقت قبلی به صرافی او که حوالی خیابان گیشا بود رفتم،ابتدا زنگ ساختمانی را زدم و بعد از معرفی خود توانستم به ساختمان راه پیدا کنم.دو مرد در آنجا حضور داشتند که از همکاران سهراب بودند.پس از واریز پول به حساب صرافی،گفتند تا ۲ روز آینده پول به حساب پدرم در چین واریز خواهد شد.دو روز گذشت ولی با استعلام از پدرم متوجه شدم کار انجام نشده است.خبری از سهراب و همکارانش نبود و حتی پاسخی به تماس های تلفنی نمی دادند.

شکایت و پیگیری پلیس

با شکایت دختر فریب خورده و دستور قضایی،ماموران پلیس وارد عمل شدند و در نخستین گام به آدرس صرافی رفتند. ماموران پلیس متوجه شدند که صرافی مجوز انجام کار ندارد. به همین علت از سیستم امنیتی استفاده میکرده اند و هر کسی اجازه ورود به صرافی را نداشته است.بعد از ورود پلیس به صرافی دو مرد که پول را به حساب خودشان انتقال داده بودند در آنجا حضور داشتند.متهمان پس از دستگیری گفتند:طرح اجرای این کار با سهراب بوده،کار اصلی او در فضای مجازی به دام انداختن کسانی است که میخواهند،پول به خارج از ایران منتقل کنند.او آن ها را به دفتر میفرستاد و ما هم کار های انتقال پول هایشان را انجام میدادیم.اما با آشنایی دختر چینی متوجه این موضوع شدیم که به راحتی میتوانیم پول هایش را بالا بکشیم و به جای انتقال به حساب پدرش،پول را به حساب خودمان منتقل و بعد بین خودمان تقسیم کنیم.

پیگیری های بیشتر

رئیس پلیس آگاهی تهران در رابطه با این پرونده اظهار کرد:با اعترافات متهمان،حساب آن ها مسدود و برایشان قرار قانونی صادر شد.پیگیری ها برای بررسی بیشتر برای دستگیری سر دسته اصلی باند و همچنین شناسایی اقراد فریب خورده بیشتر ادامه دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان