فسفر

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۵-۰۸
فسفر ، یک عنصر غذایی مورد نیاز گیاه ، کودهای فسفاته ، بافت‌های گیاهی

فسفر

معرفی فسفر

فسفر به عنوان یک عنصر غذایی مورد نیاز گیاه، زودتر از اکثر عناصر دیگر نقش برجسته خود را در تغذیه گیاه پیدا نمود. تولید کودهای فسفاته در سال۱۸۴۲، توسط جان بنت لاوس و همکارش ژوزف هنری گیلبرت موجب جلب توجه متخصصان کشاورزی به این عنصر غذایی شد. با این حال در سال ۱۹۰۳، پسترناک برای اولین بار، ضرورت این عنصر را در زندگی گیاه تشخیص داد. 

نقش فسفر در گیاه

فسفر ماده ای است که در تمام بافت‌های گیاهی یافت می‌شود. در اندام‌های جوان گیاه، گلها و دانه ها تمرکز بیشتری دارد. این عنصر اهمیت ویژه ای در جوانه زدن بذر، تسریع رشد ریشه و فرایندهای رسیدن دانه و میوه دارد. این عنصر برای تقسیم سلول و رشد بافت‌های مریستمی نیز ضروری می‌باشد.

علائم کمبود فسفر

کمبود فسفر در گیاهان موجب کمی رشد بویژه در ریشه شده، ساقه ها کوتاه، ضعیف و باریک می‌شوند، برگها کوچک بوده و برگ ریزان زودرس از برگ‌های مسن شروع می‌شود. میزان گلدهی کاهش زیادی یافته و تولید میوه کم است. رسیدن میوه نیز به تاخیر می‌افتد. نوک برگهای مسن اغلب می‌خشکند و شاخ و برگ تغییر رنگ می‌دهند.

فتوسنتز

مهمترین واکنش شیمیایی در طبیعت فتوسنتز است که انرژی نورانی را توسط کلروفیل به دام می‌اندازد تا دی اکسید کربن و آب را ترکیب کند و با انرژی ذخیره شده در ATP قندهای ساده بسازد. ATP سپس به عنوان یک منبع انرژی در دسترس بسیاری از واکنشهای دیگر که در گیاه رخ می‌دهد و قندهایی که به عنوان واحدهای ساختمانی برای تولید سایر ساختارهای سلولی و ترکیبات ذخیره ای به کار می‌رود قرار می‌گیرد.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان