فشارحداکثری واشنگتن بر جمهوری اسلامی ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۶

فشارحداکثری واشنگتن به دنبال هشدار پمپئو

فشارحداکثری واشنگتن بر جمهوری اسلامی ایران به دنبال هشدار پمپئو  وزیر خارجه ایالات متحده  امریکا خبری بود که طی روزهای اخیر در رسانه‌های داخلی و خارجی منتشر شد. مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا طی روزهای اخیر درگفتار توئیتری خود تداوم فشارحداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی ایران را مورد تاکید قرارداد.وی با اشاره به تحریم های امروز واشنگتن بر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس بر تداوم حمایت‌های مالی ایران از رژیم سوریه و حزب ‌الله لبنان اشاره نمود و افزود واشنگتن ایران را از منابع مالی که برای بی ثبات خاورمیانه نیاز دارد باز می دارد.

ناگفته نماند که مورد اخیر در جهت توجیه اقدامات مداخله جویانه واشنگتن در خاورمیانه محسوب شده و از این رو تنها برچسب اعمال اقدامات تروریستی و بی نظمی در منطقه به ایران  از سوی واشنگتن زده می شود تا بتوانندمداخلات خارجی به ویژه از سوی واشنگتن را توجیه و مشروع نمایند.

تداوم تحریم های واشنگتن

اعمال فشار و تشدی تحریم‌ها بر رژیم جمهوری اسلامی از سوی ایالات متحده امریکا مسئله تازه‌ای نیست و همواره مقامات امریکایی تحریم و اشکال مختلف ان را مطرح و اعمال نموده اند. طی هفته اخیر نیز سازمان  فضایی ایران از سوی واشنگتن مورد تحریم واقع شد که با واکنش وزیر امورخارجه کشورمان روبرو شد.

در ایتدای سال نیز واشنگتن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در لیست سازمان های تروریستی قرار داده بود که این اقدام نخستین بار از سوی این کشور صورت می گرفت. به دنبال این اقدام هر واشنگتن کشترانی در راستای حمایت و کمک به سپاه قدس را مورد تحریم قرارداد. اخیرا نیز به دنبال آزادی کشت توقیف شده آدریان دریا دستور تحریم مجدد این کشتی را صادر کرد چرا که محموله نفتی آن مشخص نیست به کدام مقصد ارسال خواهد شد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 28 =


اخبار

سینما و هنر

جهان