فوق ستاره – کریستیانو رونالدو باز هم رکوردشکنی کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۱
فوق ستاره - کریستیانو رو نالدو باز هم رکوردشکنی کرد

کریستیانو رونالدو باز هم رکوردشکنی کرد

فوق ستاره پرتغالی فوتبال جهان، رونالدو باز هم رکورد جدیدی از خود به جا گذاشته است. او که تا کنون تعداد زیادی رکورد ثبت کرده، به تازگی و با لباس یوونتوس باز هم دو رکورد جدید را به نام خود به ثبت رسانده است. کریس با دو گلی که در بازی مقابل لاتزیو به ثمر رساند، یوونتوس را هم به نهمین جام قهرمانی متوالی سری آ بسیار نزدیک کرد.

فوق ستاره - کریستیانو رو نالدو باز هم رکوردشکنی کرد

فوق ستاره – کریستیانو رو نالدو باز هم رکوردشکنی کرد

دو رکورد در یک بازی برای فوق ستاره

نابغه پرتغالی با به ثمر رساندن این دو گل در بازی اخیر تیمش، کارنامه عریض و طویل خود را باز هم پربارتر نمود. او با این گل ها تبدیل به اولین بازیکن تاریخ شده است که در سه لیگ، موفق به زدن بیش از ۵۰ گل شده است. رونالدو این گل ها را در سه لیگ معتبر جزیره( لیگ برتر انگلستان)، لالیگای اسپانیا و سری آ ایتالیا به ثمر رسانده است. همچنین او حالا بازیکنی است که در کوتاه ترین زمان به ۵۰ گل در سری آ ایتالیا رسیده است. تعداد بازی های او در این لیگ فوتبال ۶۱ عدد است و این سریع ترین زمان از فصل ۹۵-۱۹۹۴ بین تمام بازیکنان تا کنون است.

سلطان رکوردها

رونالدو را می توان سلطان رکوردها نامید. دو موردی که در بالا به آنها اشاره شد تنها در یک شب کسب شد؛ و البته اینها تنها در رده باشگاهی و باشگاه یوونتوس بوده است. او رکوردهای فراوانی در عرصه ملی و بین المللی دارد که نامش را در تاریخ جاودانه خواهند کرد.

از جمله این رکوردهای شگفت انگیز می توان به این موارد اشاره کرد: رونالدو تنها بازیکنی است که ۱۴ گل فقط در مراحل نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا زده است. اولین بازیکنی است که در ۱۰ تورنمنت ملی متوالی (همراه تیم ملی پرتغال) گل زده. بیشترین تعداد گل در لیگ قهرمانان با ۱۲۸ گل را در اختیار دارد. بیشترین تعداد گل از روی ضربات ایستگاهی در لیگ قهرمانان متعلق به اوست.

همچنین او با ۳۳ سال و ۳۱۰ روز سن، مسن‌ترین بازیکنی است که در جام جهانی‌ هت‌تریک کرده است؛ و در سن ۳۴ سال و ۳۵ روزگی تبدیل به مسن‌ترین بازیکنی شد که در لیگ قهرمانان اروپا هت‌تریک نموده است و بسیاری دیگر…

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان