فیلم آواتار – آواتار دوباره پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۲۴

پرفروش ترین فیلم تاریخ

فیلم آواتار ساخته جیمز کامرون در سال ۲۰۰۹ برای سال ها عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما را در اختیار داشت. در نهایت Avengers Endgame موفق شد این عنوان را از فیلم کامرون بگیرد. Avengers Endgame با اکران در سال ۲۰۱۹ توانست ۲,۷۹۷,۵۰۱,۳۲۸ دلار از سراسر دنیا به دست آورد، با ۷.۸۲ میلیون دلار درآمد بیشتر نسبت به آواتار به پرفروش‌ترین فیلم دنیا تبدیل شد.

اما با اکران دوباره این فیلم در سینماهای چین این عنوان دوباره به آواتار تعلق گرفته است. این فیلم که به تازگی دوباره در سینماهای چین اکران شده توانسته طی یک روز حدود ۸.۹ میلیون دلار فروش داشته باشد. ساخته جیمز کامرون باری دیگر به رتبه اول برگشته و تا همین الان توانسته اختلافی تقریبا ۱.۱ میلیون دلاری بین خود و اونجرز ایجاد کند.

فیلم آواتار - آواتار دوباره پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شد

Avatar دوباره پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما شد

فیلم آواتار

با توجه به فروش فوق العاده روز اول در چین، انتظار می رود اختلاف فروش این دو فیلم باز هم بیشتر شود. چرا که پیش بینی می‌شود آواتار طی اکران دوباره خود مجموعا ۵۸ میلیون دلار به دست آورد. اوایل سال ۲۰۱۰ بود که Avatar برای اولین بار در کشور چین اکران شد و فروشی تقریبا ۲۰۳ میلیون دلاری داشت. ۲۰۳ میلیون دلار برای آن موقع که بازار چین همچنان به غولی که امروزه هست تبدیل نشده بود رقم بسیار قابل توجهی به حساب می‌آمد.

مدت ها بود که خبر می رسید این فیلم برای بار دوم در چین اکران خواهد شد. هفته گذشته به صورت ناگهانی این اتفاق افتاد. این فیلم در حالی دوباره پخش شده که تا آمدن Godzilla vs. Kong از برادران وارنر هیچ فیلم «بزرگی» پخش نمی‌شود و به همین دلیل هم آواتار فعلا در حال یکه تازی است. در همین راستا، Avatar به اولین فیلم سال ۲۰۲۱ تبدیل شده که به رتبه اول باکس آفیس چین رسیده است.

جیمز کامرون در حال ساخت دنباله های فیلم پرفروش خود است. طبق اعلام برنامه های قبلی قرار شده قسمت دوم در ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲، قسمت سوم در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴، قسمت چهارم در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۶ و قسمت پنجم در ۲۲ دسامبر ۲۰۲۸ پخش شوند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان