فیلم تومیریس – عذرخواهی بازیگر زن قزاقستانی از مردم ایران

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۰

ساخت فیلمی علیه ایران

فیلم تومیریس که یک محصول ضد ایرانی است؛ تلاشی برای جا انداختن رهبری یک زن بر قزاقستان بوده است. این فیلم یک حماسی سازی از قتل پادشاه بزرگ ایرانی “کوروش بزرگ” می باشد. این در حالی است که این ماجرا اعتبار تاریخی قابل اتکایی ندارد. حامی اصلی فیلم «تومیریس» ، «آلیا» دختر «نورالسلطان نظربایف» است که قصد دارد بعد از پدرش به قدرت برسد. حتی بازیگر اصلی این فیلم که از میان هزار داوطلب انتخاب شده و پیش از این هیچ نوع سابقه بازیگری نداشته، کاملا شبیه خانم «نظربایف» انتخاب شده است!

فیلم تومیریس - عذرخواهی بازیگر زن قزاقستانی از مردم ایران

عذرخواهی بازیگر زن قزاقستانی از مردم ایران

عذرخواهی بازیگر زن فیلم تومیریس

بازیگر زن این فیلم از مردم ایران و کاربران ایرانی فضای مجازی عذرخواهی کرده است. این عذرخواهی در پی بروز انتقادات فراوان کاربران ایرانی به این بازیگر برای حضور در چنین فیلمی با ادعاهای دروغ رخ داده است. آلمیرا تورسین بازیگر نقش تومیریس با انتشار یک پست از بازی در این فیلم اظهار تأسف کرده است. او نوشته: من فقط نقشم را بازی کردم و در نویسندگی تحریفی این فیلم، نقشی نداشته ام.

پیشتر گزارش شده بود که شرکت سینمایی آمریکایی Well Go حق توزیع این فیلم سینمایی قزاقستانی را خریداری کرده بود. این فیلم محصول استدیوهای قزاقستانی و ساتا فیلم (شرکت سینمایی واقع در آلماتی قزاقستان) است که درباره قابل متحد و توانای تومیریس است که برای دفع پادشاه ایران خلق کرده است. به باور برخی از مورخین این پادشاه توانست کوروش را در جنگی شکست دهد. این فیلم با همکاری صریح و آشکار دختر رئیس جمهور قزاقستان یعنی آلیا نظر بایف ساخته شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان