فیلم فروغ – ساخت فیلم رگ های آبی فروغ فرخزاد توسط جهانگیر کوثری

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۲۴

زندگی نامه شاعر معاصر

فیلم فروغ فرخزاد با موضوع زندگی این شاعر به زودی جلوی دوربین خواهد رفت. جهانگیر کوثری تهیه کننده با سابقه سینما قصد دارد این فیلم را باباغی تبریز جلوی دوربین ببرد. فیلم نامه این فیلم سینمایی توسط خود جهانگیر کوثری و همچنین نعیمه اسلامی نوشته شده است. گفته شده فیلمبرداری این پروژه سینمایی، بهمن ماه سال جاری کلید خواهد خورد. این روزها کوثری در تبریز و بیمارستان باباغی در حال ساخت دکور و صحنه های لازم است. بخش های مربوط به جذام خانه نیز به صورت جداگانه فیلمبرداری خواهد شد.

خبر ساخت این فیلم، در حالی منتشر شده است که هنوز خبری هم از صدور پروانه ساخت آن در دست نیست. در واقع احتمالا هنوز پروانه ساخت این فیلم از سوی سازمان سینمایی صادر نشده است.

ساخت فیلم فروغ فرخزاد توسط جهانگیر کوثری

ساخت فیلم فروغ فرخزاد توسط جهانگیر کوثری

فیلم فروغ اولین تجربه کارگردانی کوثری

فیلم رگ های آبی فروغ فرخزاد در واقع اولین تجربه کوثری در قامت کارگردان یک فیلم بلند خواهد بود. او هرچند کارنامه پرباری در تهیه کنندگی دارد، اما در کارگردانی نوپاست. فعالیت سینمایی کوثری با دستیاری کارگردانی فیلم سینمایی سراب در سال ۱۳۵۰ آغاز شد. او در سال های ۵۳ و ۵۹ فیلم های مستند و کوتاه متعددی ساخته است. از آن جمله می توان شکوفه ناز و درخت کهن، پهلوان نه قهرمان و طبیعت زیبای ایران را نام برد.

بانو شاعر

فروغ فرخزاد شاعر نامدار دوره معاصر است. از او پنج دفتر شعر به یادگار باقی مانده است. او همواره در زمینه آزادی زنان و برابری حقوق زن و مرد دغدغه داشت و در این مورد صحبت می کرد. مجموعه‌های اسیر، دیوار و عصیان در قالب شعر نیمایی شروع کار این شاعر معروف بود. سپس شعرها و خط فکریش تحت تاثیر ابراهیم گلستان (نویسنده و فیلمساز) تغییر نمود. مجموعه های شعری تولدی دیگر و ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد نیز از آثار مشهور او هستند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان