فیلم متری شیش‌ونیم – بهترین فیلم‌های اکران‌نشده در سینما‌های آمریکا

  • توسط حسینی رضایی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۱۲

آمریکا در انتظار اکران فیلم متری شیش‌ونیم

نشریه فیلم کامنت، فیلم «متری شیش‌ونیم» را در شمار یکی از بهترین فیلم‌های اکران‌نشده در سینما‌های آمریکا معرفی کرد.این نشریه معتبر فیلم کامنت همه ساله بر اساس رای‌گیری از منتقدان خود، فهرست بهترین فیلم‌های سال را از میان فیلم‌های به نمایش عمومی درآمده و نیز فهرست دومی از بهترین‌های سال را از میان فیلم‌های اکران نشده در آمریکا گزینش و اعلام می‌کند.

در فهرست بهترین‌های هنوز اکران نشده سال ٢٠١٩، فیلم «متری شیش‌ونیم» ساخته سعید روستایی در رتبه پانزدهم در میان بیست فیلم اعلام شده قرار دارد.

فهرست بهترین‌های هنوز اکران نشده سال ٢٠١٩

در فهرست بهترین‌ فیم های هنوز اکران نشده سال ٢٠١٩آثار سینماگران برجسته‌ای مانند «آرتورو ریپشتاین»، «آبل فررا»، «کیوشی کوروساوا»، «اولیویه آسایاس»، «الیا سلیمان»، «سرگیی لوژنیتسا»، «شنگزه ژو» و «آرنو دپلشن» دیده می‌شوندنیم»

متری شش و نیم

متری شیش و نیم در ونیز

این فیلم در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ در سینماهای ایران اکران شده‌ و پرفروش‌ترین فیلم غیر کمدی و دومین فیلم پرفروش تاریخ ایران شده است. در روز ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ بیش از ۷۸ هزار نفر به تماشای متری شیش و نیم نشستند (معادل فروش ۱/۷ میلیارد تومان در روزهای عادی) که این تعداد مخاطب در یک روز رکوردی خیره کننده برای یک فیلم اجتماعی در این دهه می باشد.

متری شیش و نیم در ونیز با تشویق ممتد تماشاچیان مواجه شد. این فیل در حالی به جشنواره ونیز رفت که در داخل ایران  با حواشی زیادی مواجه شده بود. متری شیش و نیم از نگاه منتقدان هنری به عنوان یکی از گزینه های نمایندگی ایران در اسکار معرفی شده بود، اما در عین ناباوری انتخاب نشد.  این اتفاق با انتقاد بازیگران و هنرمندان زیادی همراه بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان