فیلم محمد(ص) – روحانیون هند این فیلم را توهین به اسلام می دانند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۰۱

توهین به اسلام در فیلم مجیدی

فیلم محمد(ص) ساخته مجید مجیدی باز هم دچار حاشیه شده است. این بار در هند روحانیون این کشور معتقدند پخش نسخه دیجیتال این فیلم باید در این کشور متوقف و ممنوع شود. روحانیون مسلمان این کشور روز شنبه گذشته شکایتی به دولت محلی ایالت مهاراشترا تسلیم کردند. آنها درخواست ممنوعیت پخش دیجیتال فیلم ایرانی محمد رسول الله را داشته اند. این روحانیون معتقدند این فیلم به اسلام توهین نموده است. این گروه همچنین درخواست ملاقات با نخست وزیر هند ناندرا مودی را نموده اند تا حضورا از عدم پخش این فیلم در هند اطمینان پیدا کنند.

فیلم محمد(ص) - روحانیون هند این فیلم را توهین به اسلام می دانند

فیلم محمد(ص) – روحانیون هند این فیلم را توهین به اسلام می دانند

دبیر کل علمای اسلام در هند گفته است: ابتدا تصمیم داشتیم تا علنا با این فیلم مخالفت نورزیم. زیرا یک گرایش در کشور ما هست که مخالفت علنی با چیزی روی آنها تاثیر معکوس می گذارد. بنابراین مخالفت ما با این فیلم می توانست آن را موفق تر کند. اما حالا اوضاع فرق کرده و مسلمانان بسیار خشمگین شده اند. نمایش این فیلم یک توهین آشکار به دین اسلام است.

حاشیه های بی پایان فیلم محمد(ص)

فیلم محمد(ص) اولین قسمت از سه گانه ای است که مجیدی قصد ساخت آن را دارد و دوران کودکی پیامبر را شامل می شود. این فیلم که پر هزینه ترین فیلم تاریخ سینمای ایران است، در پخش بین المللی دچار مشکل و حاشیه های زیادی شد. بسیاری از مسلمانان اهل سنت این فیلم را بی احترامی به مقام رسول خدا می دانند. در کشورهای عربی و هند مسلمانان هم از نظر ساختار و محتوا و هم به لحاظ ایدئولوژی این فیلم را مورد نقد شدید قرار دادند.

در این فیلم پسربچه ای در حال دویدن از پشت نمایش داده شده است و در بازی با نور، تنها سایه ای از کودکی پیامبر دیده می شود. همین هم برای بعضی از گروه های مسلمان غیر قابل قبول بوده است. مجیدی قصد ساخت فیلمی را داشت تا مهربانی پیامبر و رافت اسلامی را به دنیا نشان دهد؛ اما فیلم اعتراض مسلمانان را در پی داشت.

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. با نظر آنها موافقم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان