قصور پزشکی – فوت زن سالخورده بر اثر قصور پزشکی

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۲۳
  • ۲۴ بازدید
قصور پزشکی - فوت زن سالخورده بر اثر قصور پزشکی

فوت زن سالخورده بر اثر قصور پزشکی

قصور پزشک ، جان زن سالخورده را گرفت و خانواده ای را عزادار کرد. طوبی خانم بعد از مصرف دارو های متفاوت و درمان های متعدد سرانجام عمل جراحی را با ریسک بالا برای درد کمرش پذیرفت.پس از دستور پزشک خانم سالخورده به دلیل داشتن فشار خون ۱ هفته قبل از عمل در بیمارستان بستری شد.

پس از وداع با خانواده اش وارد اتاق عمل شد.ترس زنده بیرون نیامدن از اتاق عمل او را یک لحظه راحت نمی گذاشت.پس از ۶ ساعت مریض به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.

پزشک به خانواده وی اطلاع داد که عمل بسیار سختی بوده و به دلیل خونریزی ناگهانی و افت فشار فقط برای زنده ماندنش باید دعا کنید.ساعت ۹ شب هنگامی که فرزندانش ، پشت در شیشه آی سی یو برای مادرشان دعا میکردند؛ناگهان با صدای دستگاه ها و رفت و آمد پرستار ها ، خبر فوت طوبی خانم از پرستاران شنیده شد.

قصور پزشکی - فوت زن سالخورده بر اثر قصور پزشکی

قصور پزشکی – فوت زن سالخورده بر اثر قصور پزشکی

شکایت از پزشک

بعد از گذشت مدتی فرزندان طوبی خانم با پی بردن به مسئله خونریزی شدید بر اثر عمل جراحی ، به دادسرا مراجعه کرده و از پزشک متخصص و کاردرمانی شکایت کردند.

پرونده ای با عنوان قصور احتمالی پزشکی تشکیل شد و به کمیسون پزشکی ارائه شد.

تیم کمیسیون پزشکی نیز پس از بررسی مدارک و شنیدن اظهارات هردو طرف، انجام عمل جراحی برای شرایط طوبی خانم ضروری دانستد.اما از آنجا که در عمل‌های سنگین ستون فقرات احتمال وجود خونریزی بسیار بالا است،اعلام کردند که تیم پزشکی باید این مسئله را پیش بینی و مدیریت میکرده اند.

در نهایت پزشک و مسئول بیمارستان ۲۰ درصد در مرگ وی مقصر اعلام شدند.پرونده طوبی به مجتمع قضایی قدوسی به ریاست دکتر محبوب افراسیاب ارسال شد. قاضی پس از بررسی،پزشک متخصص و مسئول فنی بیمارستان را به پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمی نقدی جایگزین ۱ سال حبس و هر کدام پرداخت ۱۰ درصد دیه کامل زن مسلمان محکوم کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان