قند – محققین ژاپنی شهاب سنگ ها را منشا اصلی پیدایش قند در زمین می دانند!

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۰۵

کشف قند در شهاب سنگ ها

قند و شکر جزو موادی هستند که دانشمندان جدیدا ادعا کرده اند که منشا پیدایش آن ها بر روی زمین شهاب سنگ ها می باشد. این ادعا را یک گروه تحقیقاتی از دانشگاه Tohoku به سرپرستی پروفسور فرکاوا داشته است.

قند ها چگونه به زمین آمدند را ناسا فاش کرد و طبق گزارشی که این سازمان داده است، یافته های دانشمندان ژاپنی می تواند منجر به دستاورد های جدیدی در ارتباط با منشا پیدایش حیاط بر روی کره خاکی شود.

محققین ژاپنی اعلام کردند که تاکنون تحقیقات مختلفی در ارتباط با منشا پیدایش حیات زمینی بر روی شهاب سنگ ها  انجام شده است و یافته های مختلفی منجمله اسیدآمینه ها و اجزای تشکیل دهنده DNA کشف شدند ولی در میان آن ها خبری از قند نبود!قند در شهاب سنگ ها

قند های فرازمینی آغاز حیات در زمین

Ribose و سایر قندهای کشف شده در دو شهاب سنگ مورد بررسی قرار گرفته نشان میدهد که به احتمال زیاد این نوع قند آغاز گر حیات بر روی زمین بوده است به خصوص Ribose که یکی از اجزای تشکیل دهنده RNA می باشد و به صورت انتقال دهنده پروتئین های ضروری حیات عمل می کند.

RNA ها ملکول هایی هستند که توانایی کپی شدن بدون نیاز به سایر ملکول ها را دارند که این قابلیت در DNA وجود ندارد و به همین دلیل محققین امیدوارند با کشف RNA های باستانی، فرضیه شروع حیات بر روی زمین توسط RNA های انتقال یافته شده از کهکشان، را قوت بخشند.

بنا به گفته دانشمندان، با توجه به اینکه قند در DNA های شهاب سنگ ها یافت نشده بود، خود قوت بخش این است که آغاز حیات و انتقال ملکول های ضروری برای تشکیل حیات بر روی زمین توسط RNA صورت گرفته است.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان