قیمت دلار در بازار – نوسانات بازار ارز در این روزها

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۳۰

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی

صرافی بانک ها امروز صبح قیمت دلار را یازده هزار وهشتصد و پنجاه تومان اعلام کردند.  صرافی ملی با اعلام قیمت دلار امروز با ۵۰ تومان کاهش نسبت به نرخ‌های پایانی چهارشنبه، دلار را از مردم با نرخ۱۱ هزار و ۷۵۰ تومان خریداری کرد. نرخ فروش یورو، در صرافی‌های بانک‌ها ۵۰ تومان کاهش داشت و ۱۳ هزار ۵۰ تومان اعلام شد؛ نرخ خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار ۹۵۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

تلاش در راستای افت قیمت دلار

روز گذشته، معاملات شاخص ارزی روی مرز ۱۲ هزار تومانی صورت می‌گرفت ولی افزایش فروش‌ها نرخ را تا محدوده ۱۱ هزار و ۹۰۰ تومانی کاهش داد. هر دلار در بازار آزاد با  ۱۱ هزار و ۹۲۰ تومان عصر روز گذشته به فروش می‌رسید که نشان‌دهنده کاهش ۸۰ تومانی نسبت به نرخ بسته شده روز سه‌شنبه بود.

به گفته یکی از بازیگران بازار از همان ابتدای روز نرخ حواله درهم در روند نزولی قرار گرفت و معامله‌گران بازار داخلی  متاثر کرد. از منظر یکی ار کارشناسان بازار، برای بازارساز در شرایط کنونی پایین آوردن نرخ دلار از اهمیت زیادی دارد و نوسان‌گیران با توجه به این تصمیم گرفتند چندان در برابر افت  نرخ مقاومت نکرده و با بازارساز زورآزمایی نکنند. از نظر این گروه، هر چقدر قیمت دلار افت بیشتری را تجربه کند، نوسان‌گیران فرصت خرید در نرخ های پایین‌تر را به دست خواهند آورد

عدم ورود تقاضای احتیاطی به بازار

با توجه به اعتراضات اخیر، برخی از سرمایه‌گذاران ریال خود را تبدیل به ارز کردند، ولی آنچه مشاهده شده است بیانگر آن است که تقاضای احتیاطی خاصی در بازار نبوده است. روبه‌روی صرافی‌های ملت و ملی نیز در خیابان فردوسی افراد زیادی روئت نشدند در حالیکه  در ابتدای هفته در مقابل هر دو صرافی افراد بیشتری نسبت به شرایط عادی حضور داشتند. از دید بسیاری از تحلیل گران، قطعی اینترنت در کاسته شدن از حجم تقاضا موثر بوده است. به عدم دسترسی به اینترنت حداقل برای او معاملات حواله‌ای را دچار اختلال کرده است از دید برخی نیز، نوسان‌گیران رفتار منطقی را در روز‌های اخیر در پیش گرفتند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان