ویژگی‌های كارآفرینان

  • توسط حق زاد
  • ۱۳۹۸-۰۵-۰۲
  • ۷۲ بازدید

ویژگی‌­های كارآفرینان

كارآفرینان

كارآفرین به شخصی می‌گویند كه بهترین و آخرین موقعیت اقتصادی و تجاری را كشف می‌كند و روش استفاده از این فرصت‌­ها را می‌داند. این فرد معمولاً دارای استعداد، خلاقیت، ابتكار، سازماندهی و مدیریت در سطح بالایی است.

ویژگی‌­های كارآفرینان

مطالعات انجام شده در مورد كارآفرینان نشان می­دهد كه آنان دارای صفات و ویژگی‌­هایی هستند كه نقش آنان را از سایرین متمایز می‌سازد و به‌عبارتی با اتكاء به آن ویژگی‌­ها می­توانند به كارآفرینی دست زنند.

     خودباوری:

كارآفرینان نسبت به وجود یك استعداد قوی در درون خویش كه براساس آن می­توانند در محیط پیرامون خود تغییر ایجاد كنند، آگاهی و اطمینان كامل دارند. این اعتماد به‌نفس آن­ها را صاحب انگیز­های پایان‌ناپذیر، شخصیتی منحصربه‌فرد و دارای استقلال فكر و عقیده می‌نماید. نیاز به استقلال از ویژگی‌­هایی است كه به‌عنوان یك نیروی بسیار برانگیزاننده مورد تأكید كارآفرینان می‌باشد .

     ریسك‌پذیری:

كارآفرینان همواره نسبت به شرایط پرابهام و مخاطره‌آمیز فعالیت خود واقف می‌باشند و با اشراف به این موضوع به خلق و ایجاد دست می‌زنند و خطرات را در ایده‌­های خود محاسبه می‌كنند. به‌طور كلی در مواجهه با ابهامات و مخاطره، پویایی و خلاقیت آنان در فرآیند كارآفرینی ظهور پیدا می‌كند. كارآفرینان بدون اینكه احساس تهدید یا ناراحتی نمایند قادرند تا به‌طور اثربخشی با شرایط و اطلاعات مبهم، ناقص، غیرقطعی، سازمان نیافته و غیرشفاف دست‌و پنجه نرم كنند و ضمن رفع ابهامات آن­ها را به نفع خود تغییر دهند .

      میل به نتیجه:

كارآفرینان در توفیق و تحقق هدف خود به هر گونه كوشش و تلاشی دست می‌زنند. آن­ها دارای خصوصیتی هستند كه روان‌شناسان آن را انگیزه اكتساب یا nach می‌نامند و كار را به خاطر حسن انجام كار و نه به‌ خاطر پاداش و قدردانی انجام می­دهند .

      خلاقیت:

كارآفرینان همیشه به ابتكارات، نوآوری‌­ها و خلق ایده‌­های جدید دست می‌زنند كه این ایده‌­ها به محصولات یا خدمات جـدید منجـر می­شود. به گفتة پیتر و راكر (۱۹۸۵) وجود نوآوری در كارآفرینی به قدری ضروری است كه می­توان ادعا نمود كارآفرین بدون آن وجود ندارد و خلاقیت نیز بدون نوآوری نتیج­های را حاصل نمی‌نماید. او نیز معتقد است كه كارآفرینان ارزش‌­ها را تغییر می­دهند و ماهیت آن­ها را دچار تحول می‌سازند.

      هدایت و رهبری:

كارآفرینان عموماً دارای قدرت سازماندهی و هدایت و جهت دادن منابع در شرایط جدید و تصمیم‌گیری در هر شرایطی می‌باشند. آنان با نفوذ كلام، قابلیت قانع ساختن دیگران را دارند و از استراتژی‌­های نفوذی و اثرگذار بر دیگران استفاده می‌كنند. آن­ها مشكلات بزرگ را جزء جزء كرده و موانع را از سر راه خود برمی‌دارند. همواره انعطاف‌پذیر بوده و در جستجوی راه‌حل‌­های جایگزین هستند.

      آینده‌نگری:

كارآفرینان دارای قدرت درك شرایط آینده و شناخت تحلیلی مسایل محیطی هستند. آن­ها همیشه به فكر اهداف بلندمدت خود می‌باشند و اهداف آنان معمولاً عادی نیست. به همین دلیل دیگران آنان را بلندپرواز می‌نامند.

زنان و مردان كارآفرین هر دو به دلیل احساس نیاز به كسب‌وكار و استقلال‌ فردی وارد عرصه كارآفرینی شده‌اند. هر دو هدفمند، پرشور و پرانرژی هستند. اما از جهات دیگر، تفاوت‌­هایی بین آنان وجود دارد. این تفاوت‌­ها را می­توان در انگیزه‌­های اولیه، نوع سرمایه‌گذاری، ویژگی‌­های شخصیتی، سوابق بیكاری و نوع مشاغلی كه بدان روی آورده‌اند، مشاهده نمود

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان