• صفحه اصلی
  • >
  • مسافرت
  • >
  • لاله و لادن – تبدیل خانه دوقلوهای به هم چسبیده ایرانی به اقامتگاه سنتی

لاله و لادن – تبدیل خانه دوقلوهای به هم چسبیده ایرانی به اقامتگاه سنتی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۱۵
لاله و لادن - تبدیل خانه دوقلوهای به هم چسبیده ایرانی به اقامتگاه سنتی

مرکز گردشگری یا اقامتگاه سنتی

خانه ای که محل سکونت لاله و لادن ، دو قلوهای به هم چسبیده بوده است قرار است تبدیل به اقامتگاه سنتی و مرکز گردشگری شود. این خانه که در شهرستان ملارد در اطراف تهران واقع شده، با هدف معرفی صبوری این دو دختر قرار است چنین کاربری داشته باشد. رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان ملارد گفته است این کار با هدف زنده نگاه داشتن یاد خواهرانی که تا آخرین لحظه صبر و مقاومت را پیشه نموده بودند، تغییر کاربری خواهد داشت. عکس ها و آثار به جا مانده از این دو خواهر در این مرکز گردشگری در معرض دید عموم قرار می گیرد.

لاله و لادن - تبدیل خانه دوقلوهای به هم چسبیده ایرانی به اقامتگاه سنتی

لاله و لادن – تبدیل خانه دوقلوهای به هم چسبیده ایرانی به اقامتگاه سنتی

لاله و لادن دوقلوهای به هم چسبیده

این دو خواهر که هر دو دانش آموخته رشته حقوق بودند، رویاهای متفاوتی برای زندگی داشتند. لاله قصد داشت در تهران بماند و به خبرنگاری بپردازد. لادن اما می خواست به محل تولدش برگردد و وکالت نماید. آنها در فیروزآباد استان فارس به دنیا آمده بودند. اما پس از تولد رها شدند. بهزیستی نام های لاله و لادن را برای آنها انتخاب نمود. آنها ابتدا به بیمارستان فیروز آباد، سپس بهزیستی منطقه و بیمارستان نمازی شیراز منتقل شدند. کمی بعد این دو کودک را به بیمارستان شهدای تجریش تهران فرستادند. دکتر علیرضا صفاییان در سال ۵۴ آنها را به فرزندی پذیرفت. او برای این کودکان شناسنامه گرفت و آنها را به خانه خود در حومه کرج برد.

از کودکی تا مرگ

لاله و لادن در ۱۵ سالگی پی به هویت اصلی خود بردند. سازمان بهزیستی به دنبال پیدا شدن والدین اصلیشان آنها را از خانواده صفاییان گرفت و شناسنامه های آنها به نام بیژنی (خانواده اصلیشان) صادر شد. والدین اصلی پیگیر بازگشت دختران به خانواده بودند و با پیگیری های قضایی قصد داشتند تا لاله و لادن را مجبور به انتخاب یکی از دو خانواده نمایند. اما خواهرها این موضوع را نپذیرفتند و به صورت مستقل به زندگی ادامه دادند.

درخواست آنها برای جدا شدن از هم از زمانی شروع شد که برای پیدا کردن شغل دچار مشکل شدند. حتی آنها به مدت سه ماه در یک بخش دولتی به صورت آزمایشی مشغول به کار شدند؛ اما پس از پایان دوره آموزشی، با استخدامشان موافقت نشد. آنها پس از این ماجرا تصمیم گرفتند به هر قیمتی از یکدیگر جدا شوند. بنابراین برای عمل جداسازی به سنگاپور رفتند و روز ۱۷ تیر ۱۳۸۲در طی عمل جراحی به فاصله چند ساعت از یکدیگر از دنیا رفتند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان