عباسعلی کدخدایی – انتقاد شورای نگهبان به حذف ۴ صفر از پول ملی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۰

لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی ابهام دارد!

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری امروز در خصوص لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی اعلام کرد مسائل این چنینی  زمان زیادی می برد چرا که بحث‌های کارشناسی فقهی و کارشناسی در پژوهشگاه تهران و هم مجمع قم  را نیاز دارد. ولیکن  فرصت  برای اعلام نظر را ۲۰ روزه در نظر گرفت.عباسعلی کدخدایی درباره لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور و نظر شورا درباره حذف ۴ صفر از پول ملی گفت: «لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در جلسات شورای نگهبان بررسی شد و در تبصره یک این طرح تعهداتی در برابر صندوق بین المللی پول ایجاد شده بود که شورای نگهبان اعلام کرد این تعهدات به روشنی مطرح شود و دارای ابهام است»

لایحه حذف ۴ صفر از پول ملی ابهام دارد!

سخنگوی شورای نگهبان افزود: در جلساتی که با آقای همتی رئیس کل بانک مرکزی پیرامون لایحه حذف چهار صفر داشتیم، ابهامات نسبت به تعهدات به صندوق بین المللی پول رفع نشد و این ابهامات را به مجلس اعلام کردیم و پس از رفع ابهامات درباره آن اعلام نظر می‌کنیم»

طرح دو فوریتی اصلاح برخی قوانین

کدخدایی  در خصوص فوریت برخی مصوبات گفت: «برخی از مصوبات به دلیل فوریت، در زمان خود اطلاع رسانی شده است. تعداد ۹ مصوبه با توجه به رفت و آمد بین شورای نگهبان و مجلس دهم اشکالاتش برطرف شد و عدم مغایرتش با شرع مقدس و قانون اساسی اعلام و به مجلس ارسال شده است.»کدخدایی درباره نظر شورای نگهبان درباره برخی مصوبات گفت: «طرح کاهش مجازات حبس تعزیری که ایراداتی داشت که مجلس محترم ایرادات را برطرف کرد و عدم مغایرت آن نیز اعلام شد. این طرح در شرایط کرونایی این روز‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد»

وی افزود: «طرح دو فوریتی اصلاح برخی قوانین راجع به انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شورا‌های اسلامی به مجلس اعاده شده است» وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه قبل از انتخابات اخیر و پس از انتخابات افرادی شورای نگهبان را به نقض قانون متهم کردند، گفت: «از این آسیب‌ها زیاد دیده‌ایم. دوستانی که رای نمی‌آورند آن را مطرح می‌کنند و ما توجه به آن نداریم. آنچه مهم است اجرای قانون است. ما بحث شکایتی را نداریم البته اگر توهین باشد حق را محفوظ می‌دانیم که اقدام قانونی را انجام دهیم»

اعزام نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا

عباسعلی کدخدایی در پاسخ به سوالی درباره اعزام نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا گفت: تدابیر مقام معظم رهبری و مقاومت مردم در مقابل تحریم‌ها، باعث کسب پیروزی بوده و رمز موفقیت‌ها، مقاومت است». وی خطاب به نمایندگان مجلس یازدهم گفت: امیدوارم در مجلس جدید، گذشته چراغ راه آینده باشد و در این فرصت اندک حل مشکلات مردم به خصوص مشکلات اقتصادی حل شود و شورای نگهبان از هر کمکی که بتواند به مجلس جدید کند، دریغ نخواهد کرد، همانطور که ارتباط تنگاتنگی هم میان شورا و مجلس قبلی وجود داشت.

اصلاح قانون انتخابات در مجلس یازدهم

سخنگوی شورای نگهبان درباره اصلاح قانون انتخابات در مجلس یازدهم گفت: «مذاکراتی با برخی نمایندگان مجلس یازدهم صورت گرفته و پیش نویس‌هایی آماده شده که این کار مشترک صورت گیرد و امیدواریم با تجربه مجلس دهم، دوستان مجلس یازدهم قانون انتخابات را به سامانی برسانند». عباسعلی کدخدایی افزود: «به غیر از منتخب آشتیان گزارش رسمی دیگری درباره مدرک تحصیلی نمایندگان نداشتیم و نباید به شایعات در این خصوص توجه کرد و اگر گزارشی مستند باشد باید به کمیسیون تخصصی اعتبارنامه‌های مجلس ارجاع شود.»

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان