لی مینگ‌یان – افشاگری محقق فراری چینی در مورد ساختگی بودن ‌ویروس کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۳۰

ادعای محقق‌ فراری چینی

لی مینگ‌یان به عنوان یکی از پزشکان متخصص چینی از منشا کرونا ویروس پرده برداشته است. لی مینگ‌یان که طی چند ماه گذشته به آمریکا گریخته مدعی شد منشاء ویروس کرونا برخلاف گفته‌های مقام‌های پکن یک آزمایشگاه نظامی است نه بازار زنده‌فروشی ووهان . طبق این ادعا در واقغ ویروس کرونا نه یک‌ ویروس‌‌ پدیدآمده در طبیعت یا حیات وحش بلکه ویروسی دست‌ساز در آزمایشگاه ووهان چین است.  برخی رسانه‌ها ادعای اخیر محقق‌ فراری چینی  مبنی بر ساخت‌ویروس کرونا در ووهان چین را منتشر کردند و تاکید کردند  که بتدریج اسناد این‌ادعا منتشر خواهد شد، و به نظر بخش اول آنچه مورد ادعای اوست در سایت زینودو منتشر شده است.

عبور از خطوط قرمز

خانم یان تاکید کرد که قبلا نسبت به عبور از خطوط قرمز هشدارهایی دریافت کرده است اما برای حفظ جانش چین را ترک کرده است. این‌محقق چینی مدعی شد موضوع انتقال انسان به انسان این ویروس مرگبار از دسامبر گذشته برای محققان چینی اثبات شده بود ولیکن باید سکوت اختیار می کردند. دولت چین این اظهارات را رد کرده است.

لی مینگ‌یان – افشاگری محقق فراری چینی در اثبات ساختگی بودن ‌ویروس کرونا

دکتر لی در گفتگویی با خبرگزاری لود پرس تایوان گفت: «آن زمان من آشکارا به این نتیجه رسیدم که ویروس از یک آزمایشگاه نظامی حزب کمونیست چین آمده و مطرح شدن بحث بازار زنده‌فروشی ووهان صرفا یک عملیات فریب بود. وقتی یافته‌هایم را به مقام بالاتر گزارش کردم، چندان جدی گرفته نشد و به این نتیجه رسیدم که غیرممکن است بتوانم در این باره با مقام‌های ارشد حزب کمونیست حرف بزنم»

وی مدعی شد مسئولیت داشته است پیش از ناپدید شدن اطلاعات مربوط به منشاء ویروس را از چین خارج کند. سخنان دکتر لی از این نظر می‌تواند جدی باشد که او زیر نظر حزب کمونیست چین درس خوانده و آموزش دیده و شاید بیش از دیگران اقدام‌های پنهانی پکن را بشناسد. این متخصص ویروس‌شناس نخستین نمونه‌های مربوط به بیماران آلوده به ویروسی شبیه سارس را در ووهان دسامبر ۲۰۱۹ می‌داند و می‌گوید پس از مدتی پژوهش، از مقام‌های بالاتر هشدار سکوت دریافت کرده است. در واکنش به این سخنان، سخنگوی مدرسه بهداشت عمومی هنگ‌کنگ اعلام کرد دکتر لی رابطه استخدامی با آنها ندارد و نمی‌تواند درباره او اطلاعات بیشتر بدهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان