ماسک اجباری – استفاده از ماسک از نیمه تیر اجباری می شود

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۹

دستور جدید رئیس جمهور در راستای کنترل ویروس کرونا

ماسک اجباری در دستور کار دولت قرار گرفته است. حسن روحانی، رئیس جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از  اجباری شدن ماسک تا مرداد ماه سخن گفت. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه  ستاد ملی مقابله با کرونا از محدودیت های جدید سخن گفت .  اجباری شدن ماسک در مکان‌ها سرپوشیده و محل‌های تجمع شامل محدودیت های جدید می شود.

حسن روحانی در نشست اخیر گفت: « قرار است از هفته آینده ترتیباتی اتخاذ شود تا از ۱۵ تیر ماه تا انتهای ماه،‌ ماسک در مکان‌هایی که تجمع وجود دارد یا سرپوشیده است،‌ الزامی کنیم. اگر لازم بود این مصوبه تا مرداد ماه نیز تمدید می شود.روحانی در بخشی دیگری از صحبت‌هایش گفت: هر شهرستانی که به وضعیت قرمز می رسد ستاد استانی می تواند برای محدودیت یک هفته ای به وزیران بهداشت و کشور پیشنهاد بدهد». وی افزود: «نگذاریم در استان ها به نقطه پیک کرونا برسیم؛ همه مردم باید یاری کنند چرا که شدت ناگهانی بیماری، جهادگران درمانی کشور را تحت فشار بیشتر می گذارد». رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: «در روند مقابله با بیماری کرونا، باید مراقب سالمندان و بیماری زمینه ای باشیم»

محدودیت اجباری در محل تجمع مردمی

روحانی – استفاده از ماسک از نیمه تیر اجباری می شود

روحانی در بخشی از صحبت های خود با اشاره به مصوبات جلسه ستاد ملی تاکید کرد با هماهنگی‌هایی که صورت خواهد گرفت و با اطلاع و تایید رئیس جمهور محدودیت برای یک هفته اجرا شده و یا قابل تمدید خواهد بود.

روحانی در پایان یادآوری کرد: «مصوبه مهم دیگر این بود که در هر مکانی که محل تجمع است استفاده از ماسک را اجباری کنیم؛ از هفته آینده ترتیباتی در نظر خواهد بود که از ۱۵ تیر ماه تا پایان این ماه ماسک را در این مکان‌ها الزامی کنیم و اگر لازم بود این موضوع را تا مرداد ماه تمدید کنیم؛ چرا که هر محل تجمعی محلی قرمز است همه باید در این امر نظارت کنند و دستور العمل‌ها را اجرا کنند.

اگر در این باره در حوزه قانون نیاز به ماده قانونی است این موضوع نیز مورد توجه قرار گیرد. قوه قضاییه نیز کمک کنند تا ماده‌ای در این باب تهیه شود تا بتوانیم در برخی مکان‌های قرمز و مکان‌های سرپوشیده و دارای اجتماع یا شهرستان‌های قرمز ماسک را الزامی کنیم»

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان