ماسک پارچه ای – راهنمای استفاده از ماسک در روزهای بارانی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۰
ماسک پارچه ای - راهنمای استفاده از ماسک در روزهای بارانی

در روزهای بارانی و مرطوب چه ماسکی بزنیم؟

ویروس کرونا حدود یکسال است که وارد زندگی ما شده است. از مهم ترین راه های جلوگیری از آلوده شدن بیشتر محیط زیست در این دوره استفاده از ماسک پارچه ای عنوان شد. این ماسک ها را می توان به صورت دست ساز و خانگی با صرف کمترین هزینه نیز تهیه کرد. از آنجا که ماسک های پارچه ای را می توان بارها شست و شو داد و مجددا مورد استفاده قرار داد، بسیار مقرون به صرفه نیز هستند. همچنین حالا که در فصول سرد و مرطوب سال قرار داریم، استفاده از این نوع ماسک می تواند دلیل دیگری نیز داشته باشد؛ چراکه ماسک های جراحی با قرار گرفتن در معرض رطوبت، کارایی خود را از دست می دهند.

ماسک پارچه ای - راهنمای استفاده از ماسک در روزهای بارانی

ماسک پارچه ای – راهنمای استفاده از ماسک در روزهای بارانی

ماسک پارچه ای

ماسکی که اکثر مردم به صورت معمول و روزانه از آن استفاده می کنند، ماسک سه لایه جراحی است که یکبار مصرف می باشد. اگر رطوبت هوا معتدل باشد، ماسک های جراحی بین چهار تا شش ساعت می توانند جلوی انتقال و انتشار بیماری را بگیرند، بعد از آن به دلیل نفس کشیدن یا رطوبت هوا، این ماسک ها مرطوب شده و عملاً خاصیت پیشگیری از انتقال و انتشار بیماری را از دست می دهند و بنابراین مجبوریم که آن را تعویض کنیم. در فصول پاییز و زمستان که رطوبت هوا بالاتر است و بارندگی وجود دارد، قطرات باران روی ماسک نیز خواهند افتاد و هر زمان که ماسک خیس شد و یا رطوبت پیدا کرد باید آن را تعویض کنیم.

در این دوره زمانی بهتر است از ماسک های پارچه ای استفاده کنید. چرا که می توانید آنها را تعویض کرده و پس از شست و شو با استفاده از حرارت رطوبت آن را از بین برده و مجددا مورد استفاده قرار دهید.

در مورد ماسک های جراحی چنین امکانی وجود ندارد. اگر این ماسک های یکبار مصرف، رطوبت گرفته یا خیس شوند، قطعاً باید دور انداخته شوند و نمی توان آن را خشک کرده و مجدداً مورد استفاده قرار داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان