ماموران جعلی – دستگیری ماموران جعلی توسط پلیس

  • توسط زینب رحیمی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۷

دستگیری ماموران جعلی محله نازی آباد

ماموران جعلی ، محله نازی آباد به دام پلیس تهران افتادند.

سرکلانتر جلیلیان در خصوص این پرونده گفت: پس از دریافت چند شکایت از سوی مردم ، در ارتباط با فردی که خود را به کسبه محل به عنوان مامور آگاهی معرفی می کرد و از آن ها به بهانه هایی مانند نداشتن مجوز و یا اینکه مکان کسب آن ها،پاتوق افراد معتاد و شرور است در خواست وجه می کرد وارد عمل شدیم.

وی افزود: ساکنان و کسبه محل توانسته بودند چهره مامور جعلی و همدستش را شناسایی کنند.

تیم ماموران محله نازی آباد گشت زنی های خود را برای دستگیری و شناسایی متهمان شروع کرد.

ماموران جعلی - دستگیری ماموران جعلی توسط پلیس

ماموران جعلی – دستگیری ماموران جعلی توسط پلیس

روند دستگیری ماموران جعلی

در تحقیقات محل های حضور ماموران جعلی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ماموران انتطامی کلانتری نازی آباد موفق شدند یکی از متهمان را مقابل  نمایندگی ایران خودرو مشاهده کنند.

همدست مامور جعلی در داخل خودرو منتظر متهم اصلی بود.

ماموران کلانتری نازی آباد در یک عملیات هر دو آن ها را دستگیر کردند.

متهمان ۳۲ و ۳۴ ساله بودند. با بررسی ماشین متهمین تعدادی مدارک جعلی هویتی و تجهیزات پلیس کشف شد و آنان راهی جز اعتراف نداشتند. آنها به ۱۵ فقره اخاذی اعتراف کردند.

متهم اصلی این پرونده سابقه دار بوده و ۵ مرتبه مجازات کیفری شده است.

پس از دستگیری دو مامور جعلی،موتور سواری با مراجعه به کلانتری اظهار داشت: با موتور سیکلتم در حال تردد در خیابان آموزگار بودم که فردی با یک سلاح گرم و بی سیم جلوی من را گرفت و مدعی شد موتورم مخدوش و با این وسیله سرقت انجام شده است و  باید همراه او به اداره آگاهی بروم و موتور سیکلتم را به پارکینگ انتقال دهند.

در ادامه شاکی افزود: من مات و مهبوت مانده بودم و او اعلام کرد اگر پولی داری بده تا تورا به اداره آگاهی نبرم و من چون موتور سیکلتم وسیله کار و گذران معاشم بود و سند آن به نام شخص دیگری بود قبول کردم و مجبور شدم درآمد کل روزم که مبلغی حدود ۱۵۰ هزار تومان بود به او بدهم.

جلیلیان در انتهای صحبت هایش گفت: تا به امروز ۴ تن از مال باختگان متهم را شناسایی کرده اند و تحقیقات برای شناسایی باقی مال باختگان ادامه دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان