ماهواره جاسوسی آمریکا شناسایی شد

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۲

ماهواره جاسوسی آمریکا با حماقت ترامپ لو رفت

ماهواره جاسوسی آمریکا با توئیت ترامپ لو رفت. ترامپ که در حساب توئیتر خود اقدام به پخش تصاویری از انفجار سکوی پرتاب ماهواره ایران کرده بود باعث شد تا بسیاری از سرویس های اطلاعاتی جهان از وجود ماهواره جاسوسی فوق سری آمریکا مطلع شوند.

به گزارش رادیو ملی آمریکا گزارش رئیس جمهور ترامپ در ارتباط با وقوع حادثه در ارسال ماهواره به فضا سبب شناسایی ماهواره جاسوسسی آمریکا شد. ماهواره شناسایی شده USA 224 می باشد که یک ماهواره فوق سری بوده و تا به امروز مورد شناسایی قرار نگرفته بود. این خبر را  لنگبروک یکی از رصدکنندگان سامانه‌ های ماهواره‌ ای مستقر در هلند اعلام کرده است.

وی در این باره توضیح داده، ماهواره USA 224 در سال ۲۰۱۱ به فضا پرتاب شده و به دلیل فوق محرمانه بودن آن، کلیه اطلاعات این ماهواره مخفی نگه داشته شده است.

لنگبروک همچنین در ارتباط با این ماهواره گفته است که در اصل این ماهواره به تلسکوپ شباهت دارد و به جای رصد آسمان زمین را نظاره گر است. این ماهواره بی شباهت از ماهواره هابل نیست.

ماهواره مخابراتی ایران

هفته گذشت در محل سکوی پرتاب ماهواره مخابراتی ایران که به دلیل آنچه از سوی وزارت فناوری و اطلاعات نقص فنی خوانده شده انفجاری رخ داد که سبب آسیب جدی به سکوی پرتاب شد. وزیر فناوری اطلاعات کشور با اعلام این خبر بیان کرد که خوشبختانه هیچ تلفات جانی در این حادثه رخ نداده و همچنین ماهواره ایرانی به دلیل اینکه هنوز به محل پرتاب حمل نشده بود هیچ آسیبی ندیده است.

حال باید دید این قاف بزرگ ترامپپ که منجر به لو رفتن این اطلاعات سری شد چه واکنش هایی را دربر خواهد داشت و همچنین مسئولین کشور چه اقداماتی را برای مقابله با جاسوسی آمریکا از ایران انجام خواهند داد.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان