ماهواره جاسوسی افق ۱۶ – اسرائیل ماهواره جاسوسی نظامی به فضا پرتاب کرد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۶

بیانیه وزارت دفاع اسرائیل در مورد افق-‌۱۶

ماهواره جاسوسی نظامی اسرائیل امروز به فضا پرتاب شد.  وزارت دفاع اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که در ساعات بامدادی امروز ۱۶ تیر ماهواره جاسوسی افق ۱۶ برای کنترل بهتر فعالیت‌های ایران به ویژه فعالیت‌ سایت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی با موفقیت به فضا فرستاده شده است. صنایع هوا- فضای اسرائیل پیمانکار این پروژه محسوب می شود و شرکت سامانه‌های البیت در این پروژه نقش مهمی داشته است. مقام‌های وزارت دفاع اسرائیل مدعی شدند که ماهواره از پایگاه هوایی پالماخیم به فضا پرتاب شد و نشانه‌های قرار گرفتن  آن در مدار، به پایگاه زمینی مخابره شد و در دو ساعت ابتدایی از آسمان اسرائیل نیز عبور کرد. تصاویر اولیه قرار است هفته آینده  ارسال شود.

ماهواره جاسوسی افق ۱۶

ماهواره جاسوسی افق ۱۶ – اسرائیل ماهواره جاسوسی نظامی به فضا پرتاب کرد

از ویژگی‌های این ماهواره شناسایی الکترونوری با ظرفیت‌های پیشرفته است. طبق گزارش های رسیده اسرائیل در حال توسعه ظرفیت‌های جاسوسی خود است و ماهواره جدید امکان رصد با کیفیتی بالا را برای اطلاعات ارتش این کشور فراهم می‌کند. ماهواره افق-‌۱۶  مجهز به  موشک جدید دورپرواز «شاویت» (شهاب اسرائیلی)  راهی فضا شد. این موشک یک موشک بالستیک است و قادر به حمل کلاهک‌های بزرگ‌تر نیز هست.

بنا به نظر کارشناسان نظامی اسرائیل، ماهواره یاد شده با پیوستن به طیف دیگری از ماهواره‌های پیشین این کشور، این قابلیت را دارد که با تمرکز بر اهداف مشخص و گرفتن تصاویر دقیق‌تر از گذشته امکان رصد جزئی را فراهم کند.

نفتالی بنت، وزیر دفاع پیشین اسرائیل هم‌زمان با ارسال این ماهواره،  ضمن اشاره به اینکه اسرائیل برنامه‌ای برای رصد و شنیدن و دیدن برنامه‌های دشمن طراحی کرده تاکید کرد سیاست اسرائیل در رویارویی با ایران تغییر کرده است. ماهواره جدید جاسوسی اسرائیل در حالی به فضا پرتاب شده است که تنش میان این کشور و ایران وارد مرحله حادتری می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان