آزادی مایکل وایت – واکنش توییتری ظریف به توییت ترامپ

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۸

تبادل زندانیان نتیجه مذاکره بود؟

مایکل وایت، کهنه سرباز نیروی دریایی آمریکا پس از بیش از یک سال اسارت در ایران آزاد شد. آزادی مایکل وایت در زمان اوج تنش های بین واشنگتن و تهران و فشار حداکثری آمریکا صورت گرفت درست در زمانی که در ازای آزادی مجید طاهری و  همچنین یک روز پس از اخراج سیروس عسگری دانشمند ایرانی از آمریکا این تبادل اتفاق افتاد هرچند وزارت امور خارجه آمریکا تکذیب کرده که آزادی عسگری هم بخشی از مبادله زندانیان بوده است. شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی هم در توییتی نوشت: «تبادل زندانیان نتیجه مذاکره نبوده و هیچ مذاکره‌ای در آینده انجام نمی‌شود»

دونالد ترامپ: ایران با من توافق کند

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از ایران برای آزادی مایکل وایت، نظامی سابق آمریکایی، تشکر کرد و ایران را به مذاکره با آمریکا فراخواند و گفت لازم نیست تا انتخابات آمریکا صبر کنند.ترامپ گفت: «ایران با من توافق کند، تا بعد از انتخابات صبر نکنید چون من پیروز انتخاباتم». رئیس‌جمهور آمریکا پس از بازگشت مایکل وایت زندانی آزاد شده از ایران به آمریکا نوشت:«بسیار عالی است که مایکل به خانه بازگشته است. بسیار هیجان‌انگیز است. ایران متشکریم. برای انجام آن توافق بزرگ، تا بعد از انتخابات صبر نکنید. من پیروز [انتخابات] می‌شوم. الان شما توافق بهتری انجام می‌دهید!»

واکنش توییتری ظریف به توییت ترامپ

واکنش توییتری ظریف به توییت ترامپ

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به پیام توئیتری دوتالد ترامپ، ریاست جمهوری آمریکا در توئیت خود نوشت:«آقای ترامپ، ما علیرغم تلاش‌های زیردستان شما به یک مبادله انسان دوستانه دست یافتیم. و ما زمانی که شما به سر آمدید یک توافق داشتیم.

ایران و دیگر اعضای برجام هرگز میز مذاکره را ترک نکردند. مشاوران شما که حالا بیشترشان را اخراج کردید، دست به قمار احمقانه‌ای زدند.«بستگی به آقای ترامپ دارد» که چه زمانی تصمیم بگیرد این مساله را حل کند»

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان