مجوز برنامه ۹۹ – مجوز ساترا برای برنامه جدید فردوسی پور صادر نشد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۳

ساترا صادر نشد

خبری ناخوشایند برای هواداران عادل فردوسی پور: مجوز برنامه ۹۹ صادر نشد. از روز گذشته خبر عدم صدور این مجوز در فضای مجازی و بسیاری رسانه ها سر و صدای زیادی به پا کرده است. بسیاری بر این عقیه هستند که برنامه جدید فردوسی پور بی دلیل از دریافت مجوز باز مانده است. علی سعد سرپرست معاونت کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی ساترا در رابطه با این موضوع توضیحاتی ارائه کرده و گفته است برای روشن شدن این مطلب نیاز است تا چند نکته را ذکر کنم.

مجوز برنامه 99 - مجوز ساترا برای برنامه جدید فردوسی پور صادر نشد

مجوز برنامه ۹۹ – مجوز ساترا برای برنامه جدید فردوسی پور صادر نشد

دلایل عدم صدور مجوز برنامه ۹۹

نکته اول: ساترا همواره بر محتوای بومی و حمایت از رسانه های ایرانی ( در بخش های صوت و تصویر) تاکیده داشته است. در دو سال گذشته تعداد ۱۵۰ مجوز صادر شده که نشان دهنده تنوع رسانه هایی است که به شکل قانونی مشغول فعالیت هستند.

نکته دوم: نهم مهر ماه جلسه شورای موافقت کلی برگزار شد که درخواست های ارائه شده برای اخذ مجوز را بررسی نمود. سه رسانه موفق به اخذ پروانه انتشار شدند. برنامه های دیرین دیرین، همرفیق و واسخندیش مجوز گرفتند. پیش بینی می شود آنها بتوانند توجه مخاطبان را به سوی خود جلب نمایند.

نکته سوم: عدم وجود موانع حقوقی، قضایی و امنیتی، شرط طرح برنامه‌ها در شورای موافقت کلی انتشار است. در مورد برنامه ۹۹ که به درخواست فیلیمو و کافه بازار مطرح شده بود، استعلام مراجع مسئول به صورت مکتوب وجود نداشت؛ بنابراین موضوع قابل طرح و بررسی توسط شورا نبود.

نکته چهارم: ساترا فقط در مورد مسائل رسانه ای قادر به تصمیم گیری است. با توجه به این مسئله امکان بررسی تقاضاهای رسیده در صورت وجود ملاحظات استعلامی، دعاوی حقوقی و یا پرونده‌های قضایی، وجود نخواهد داشت.

نکته پنجم: ساترا در حیطه مسولیتی خود متعهد به این است که دلایل اتخاذ تصمیمات خود را به وضوح بیان نماید و توضیح دهد؛ چرا که اصل حرکت ساترا بر حمایت از رسانه‌ها و محتوای داخلی در کنار شفافیت و قاعده‌مندی در تصمیمات می باشد.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان