محسن قاضی مرادی – درگذشت بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۶

درگذشت بازیگر با سابقه

محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون شب گذشته و در منزلش از دنیا رفت. وی که سال ها بود به بیماری پارکینسون مبتلا بود در نهایت در سن ۸۰ سالگی تسلیم مرگ شده و به خواب ابدی رفت. بی شک با شنیدن نامش بازیگری بی سرو صدا و بی حاشیه با کارنامه ای پربار در سینما و تلویزیون به یاد خواهد آمد.

مرحوم قاضی مرادی متولد ۱۳۲۰ و فارغ التحصیل مدرسه عالی مدیریت تهران بود. او بازی در فیلم های سینمایی را از سال ۵۱ و با فیلم حسن سیاه به کارگردانی پرویز اصانلو آغاز کرد.

محسن قاضی مرادی - درگذشت بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

محسن قاضی مرادی – درگذشت بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

کارنامه هنری محسن قاضی مرادی

این بازیگر پیشکسوت بیش از ۳۰ سال سابقه حضور در عرصه بازیگری را داشت و مقابل دوربین بسیاری از نام‌آوران سینما و تلویزیون رفته بود. همکاری با هنرمندانی همچون بهرام بیضایی (سگ کشی)، بهمن فرمان آرا (خانه‌ای روی آب)، رخشان بنی اعتماد (زیر پوست شهر)، مازیار میری (قطعه ناتمام)، ابوالحسن داودی (تقاطع و مرد بارانی)، سیروس الوند (یک بار برای همیشه)، شهرام اسدی (اوینار)، مجتبی راعی (غزال)، ایرج طهماسب (دختر شیرینی فروش)، خسرو معصومی (رسم عاشق کشی)، مهدی صباغ‌زاده (صبحانه‌ای برای دو نفر ) در کارنامه هنری او خودنمایی می کند.

وی در تلویزیون نیز با کارگردان‌هایی مثل داود میرباقری، مرضیه برومند، پریسا بخت آور و … همکاری داشته است. از سریال هایی که در آنها نقش آفرینی داشته می توان به کت جادویی (محمدحسین لطیفی، ۱۳۷۸)، کارگاه شمسی و دستیارش (مرضیه برومند، ۱۳۸۰) و روزگار جوانی (شاپور قریب، ۱۳۷۷) اشاره نمود.

قاضی مرادی تندیس بهترین بازیگر نقش دوم مرد برای فیلم «ما همه خوبیم» به کارگردانی بیژن میرباقری را نیز در کارنامه دارد.

در مورد زمان و مراسم خاکسپاری این هنرمند هنوز خبری منتشر نشده است؛ اما با توجه به روزهای اوج گیری مجدد ویروس کرونا در کشور برگزاری مراسمی بزرگ بسیار بعید به نظر می رسد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان