محمدجواد ظریف تحریم شد

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۱۰

محمدجواد ظریف تحریم شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران توسط ایالات متحده تحریم شد. بنا به اطلاع سخنگوی دولت آمریکا، این کشور دیروز تحریم هایی را بر علیه ظریف اعمال کرده است. این خبر را پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه امریکا بر روی وبسایت خود قرار داده است.

بنا به این گذارش ظریف ۵۹ ساله به دلیل داشتن ارتباط مستقیم و غیرمستقیم با رهبر کشورمان در معرض تحریم های ثانویه قرار گرفته است.

واکنش های داخلی

دکتر ظریف در واکنش به این تحریم بی مورد در توییتر خود پیام گذاشت: دلیل قرار دادن من در فهرست تحریم ها از سوی آمریکا این است که من ‘سخنگوی اصلی ایران در اطراف جهان هستم. وی همچنین بیان داشت آیا حقیقت اینقدر دردناک است؟ این تاثیری بر من یا خانواده ام ندارد، چون ملک یا منافعی در خارج از ایران ندارم. متشکرم که مرا چنین تهدیدی برای دستور کار خود می دانید.

رئس جمهور کشور جناب آقای دکتر روحانی نیز در واکنش به تحریم وزیر امورخارجه دولتش بیان داشت: این عمل کاری کودکانه بوده و تحریم ظریف به معنای ترس ان ها از وی است.

دکتر روحانی که در تبریز به سر می برد افزود: از یک سو می گویید آماده مذاکره هستیم و از یک سو وزیر را تحریم می کنید. وی همچنین گفت آمریکا قبلش غلط‌های بالاتری کرده و رهبر را تحریم کردند. وی همچنین بیان داشت این حرکت ‌های دشمن نشان از عاجز ما‌ندن آن ها دارد.

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه

سخنگوی وزارت امور خارجه طی یک پست تویتری نسبت به این تحریم واکنش نشان داد و نوشت: تحریم اقای دکتر ظریف اوج تناقض و حماقت می باشد که مقام های ارشد امریکا انجام داده اند و منطق و هنر مذاکره دکتر ظریف است که به شدت از آن واهمه دارند.

باید دید واکنش اصلی کشور و دولت به این اقدامات خصمانه چه خواهد بود.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان