محمدعلی دهنوی – معاون وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۷
محمدعلی دهنوی - معاون وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس شد

سکاندار جدید سازمان بورس و اوراق بهادار

محمدعلی دهنوی در جلسه امروز شورای عالی بورس، جایگزین حسن قالیباف اصل شد و در جلسه آتی هیات مدیره سازمان بورس، به طور رسمی، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار را بر عهده خواهد گرفت.

حسن قالیباف اصل که در موقعیت دشوار آزادسازی سهام عدالت و فروش صندوق‌های سهام دولتی (ETF) ، ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار را پذیرفته بود، یک هفته پیش استعفای خود را به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارائه کرده بود و شورای عالی بورس در جلسه سه شنبه هفته گذشته با استعفای وی موافقت کرد.

بورس بعد از یک دوره صعود شارپی از ۱۹ مرداد ماه سال جاری وارد فاز اصلاح شد و این اصلاح سه ماه به طول انجامید و انتقادات بسیاری متوجه ریاست سازمان بورس شد. هر چند که شاید سازمان بورس آخرین مقصر در وضعیت به وجود آمده بود.

درباره محمدعلی دهنوی

دهنوی که دکترای علوم اقتصادی از دانشگاه تربیت مدرس دارد، پیش از این عضو هیأت‌مدیره بانک مسکن بود و هم اکنون به عنوان معاون وزیر اقتصاد در وزارت امور اقتصادی و دارایی مشغول به فعالیت است.

محمدعلی دهنوی - معاون وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس شد

محمدعلی دهنوی – معاون وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس شد

دهنوی همچنین عضویت در هیات علمی گروه مالی و بانکداری دانشگاه علامه طباطبایی و معاونت آموزشی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران را در سوابق کاری خود دارد.

دکتر حسن قالیباف اصل که در موقعیت دشوار آزادسازی سهام عدالت و فروش صندوق‌های سهام دولتی (ETF)، ریاست سازمانبورس و اوراق بهادار را پذیرفته بود، یک هفته پیش  استعفای خود را به دلیل محقق نشدن شرایط اعلامی به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارایه کرده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان