شرکت آمریکایی مدرنا – نتایج مثبت آزمایش واکسن کرونا روی انسان

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۳۰

 آزمایش‌های مقدماتی تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹

شرکت آمریکایی مدرنا نتایج مثبتی را برای درمان کووید -۱۹ بدست آورده است. شرکت آمریکایی مدرنا  اولین شرکت در آمریکا  است که آزمایش واکسن کرونا روی انسان را آغاز کرد  از «نتایج مثبتی» آزمایش‌های اولیه خود خبر داده است. شرکت بیوتکنولوژی مدرنا ۴۵ بیمار بین سنین ۱۸ و ۵۵ سال را با دوزهای متفاوت واکسن خود مورد آزمایش قرار داد.

مراحل  آزمایشی شرکت آمریکایی مدرنا

اطلاعیه منتشر شده شرکت بیانگر آن است که در نتیجه این آزمایش سطح آنتی بادی در ۲۵ نفر از بیمارانی که دوز دریافتی آنها بین ۲۵ تا ۱۰۰ میلی‌گرم بوده به همان اندازه و گاها فراتر از سطحی رسیده که بیماران توفیق یافته در شکست کرونا به دست آورده‌اند. وی معتقد است نتیجه آزمایش بهتر از این نمی‌توانست باشد. در تمام هشت بیمار دیگری که در دور دوم آزمایشات شرکت کردند، واکسن باعث شد در بدن آنها به اندازه‌ای آنتی بادی تولید شود که ویروس را به طور کامل شکست دهند. به گفته تال زاکس، مدیر پزشکی ارشد شرکت مدرنا «این نتایج اثباتی بر این نظریه ماست که mRNA-1273 توانایی پیشگیری از بیماری کووید۱۹ را دارد.»

مدرنا – نتایج مثبت آزمایش واکسن کرونا روی انسان

گزارش این شرکت حاکی از ان است که مشاهده نتایج نشان می‌دهد که می‌توان پذیرفت واکسن آزمایشی در مجموع بی‌خطر و قابل قبول است.مرحله بعدی آزمایش که قرار است در آن ۶۰۰ بیمار را واکسن بزنند، به زودی شروع می‌شود.

در وافع باید این مطلب را در نظرگرفت که این مطالعه کوچک در درجه اول بر ایمنی متمرکز بوده است و با توجه به نتایج به طور قطع نمی‌توان گفت واکسن مذکور کاملاً قادر به جلوگیری از عفونت احتمالی ناشی از کروناویروس است.

مسابقه یافتن یک واکسن مناسب برای بیماری کووید-۱۹ به یکی از اهداف اصلی در تمام کشور‌های جهان تبدیل شده و محققان در تلاشند تا به شیوع این بیماری همه گیر پایان دهند. مقامات دولت آمریکا امیدوارند تا پایان سال جاری بتوانند این واکسن را توسعه دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان