مرد سال فوتبال جهان – لیونل مسی بار دیگر در صدر

  • توسط لطفی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۲

مرد سال فوتبال جهان

مرد سال فوتبال جهان دیشب با حضور نامزد های دریافت این جایزه در شهر میلان ایتالیا انتخاب شد. مرد سال فوتبال جهان از میان سه نامزد این دوره یعنی لیونل مسی از تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا، کریس رونالدو مهاجم تیم فوتبال یوونتوس و فاندایک هلندی بازیکن باشگاه لیورپول انتخاب شد و لیونل مسی توانست با غلبه بر رغبا به این مهم دست یابد.

مرد سال فوتبال جهان تنها نبود، در مراسم دیشب علاوه بر انتخاب مرد سال فوتبال جهان، از سایر منتخبین مستطیل سبز نیز تجلیل به عمل آمد.

بهترین بازیکن زن فوتبال

مگان راپینو بازیکن سرشناس امریکایی به عنوان زن سال فوتبال جهان انتخاب شد. وی توانسته بود با تیم ملی آمریکا قهرمان مسابقات جام جهانی زنان شده و مقام خانم گلی این رقابت ها را نیز کسب نماید.

بهترین سرمربی فوتبال زنان جهان

جیل الیس سرمربی تیم ملی فوتبال زنان آمریکا که با این تیم قهرمان رقابت های جام جهانی فوتبال زنان شده بود به این مهم نایل آمد.

بهترین دروازه بان مرد جهان

آلیسون بکر دروازه بان تیم فوتبال برزیل و لیورپول که توانسته بود با تیم لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود به عنوان بهترین سنگر بان جهان در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

بهترین دروازه بان زن جهان

ساری ون وندل سنگربان تیم ملی زنان هلند توانست عنوان بهترین سنگربان زنان جهان در سال ۲۰۱۹ را ازآن خود نماید.

بهترین تماشاگر فوتبال جهان

عنوان بهترین تماشاگر فوتبال جهان به سیلویا گورکوک و فرزند نابینایش رسید که در رقابت های جام جهانی فوتبال وی بازی ها را برای پسر نابینایش گزارش می کرد.

بهترین سرمربی سال جهان

بهترین سرمربی سال جهان کسی نبود جز یورگن کلوپ متفکر و خلاق که توانست با تیم فوتبال لیورپول فاتح رقابت های لیگ قهرمانان اروپا شود.

نکته جالب این رقابت ها اینکه در شروع این برنامه و حین دادن جایزه لیونل مسی، Gianni Infantino رئیس کنونی فیفا در ارتباط با حضور زنان ایرانی در ورزشگاه های کشور سخنانی گفتند و اعلام کردند که فدراسیون فوتبال ایران قول داده اند تا اجازه ورود زنان به ورزشگاه را در اولین بازی ملی پیش رو دهند.

عکس زیر تیم فوتبال منتخب سال مردان جهان را نشان می دهد.

تیم منتخب جهان

تیم منتخب جهان

اندیشمند

مطالب مرتبط

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان