جورج فلوید – گسترش تظاهرات ضد نژاد پرستی به نیویورک

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۱۰

مرگ جورج فلوید به تظاهرات ضد نژاد پرستی انجامید

جورج فلوید، مردی سیاهپوست که چند روز اخیر در بازداشت پلیس مینه‌سوتا جان داد. صد‌ها نفر در اعتراض به اقدام  پلیس آمریکا در کشتن این سیاه پوست در نیویورک تظاهرات کردند.انتشار فیلمی از پلیس که زانویش را بر گردن این مردگذاشته، احساسات بسیاری را در آمریکا برانگیخته است. در این فیلم، جورج فلوید که به نظر می‌آید حدود چهل سال سن دارد، به سختی در حالی که تقلا می‌کند نفس بکشد، به پلیس سفید پوستی که وزنش را روی گردن او انداخته می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم.»

پلیس فدرال آمریکا همان زمان  اعلام کرده بود که درباره مرگ مردی سیاهپوست که در بازداشت پلیس مینه‌سوتا جان داده است تحقیق می‌کند. همزمان پلیس مینه‌سوتا اعلام کرده که چهار پلیس دخیل در این ماجرا اخراج شده‌اند.

گسترش تظاهرات ضد نژاد پرستی به نیویورک

شعار معترضین نیویورک

در تظاهرات نیویورک،  معترضین با سر دادن شعار و در دست داشتن پلاکارد اقدام پلیس آمریکا را در کشتن یک سیاه پوست در مینیاپولیس محکوم کردند.

یکی از معترضین در این تظاهرات گفت: «ما نمی‌توانیم نفس بکشیم. من خیلی خوشحالم که امروز همه شما برای حمایت از این امر مهم بیرون آمدید. می‌دانید، پنج یا شش سال پیش، پسرم به قتل رسید.

ما همین کار را می‌کردیم. حالا باید برای جورج فلوید اینجا باشیم. آن‌ها باید جلوی ورود پلیس به محله‌های ما را بگیرند و قتل وحشیانه مردان و زنان جوان ما را متوقف کنند. اما آن‌ها به اندازه کافی این کار را انجام نمی‌دهند. آن‌ها زمانی که پسرم را می‌کشتند تنها با دوربین از آن صحنه فیلمبرداری می‌کردند. با جورج فلوید هم همین کار را کردند این یک قتل آشکار بود و همین موارد بار‌ها و بار‌ها اتفاق می‌افتد».

یکی دیگر از معترضین گفت: «مهم نیست که جهان در چه شرایطی قرار دارد، آن‌ها بدون در نظر گرفتن آن، ما را می‌کشند. آن‌ها اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند. آن‌ها دست ما را می‌بندند، چه ما ماسک داریم یا نه. بنابراین، چرا نباید در همبستگی حاضر شویم»

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار

سینما و هنر

جهان