مرگ سارها – مرگ صدها پرنده در رم ایتالیا در پی آتش بازی شب سال نو

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۳
مرگ سارها - مرگ صدها پرنده در رم ایتالیا در پی آتش بازی شب سال نو

جشن های سال نوی میلادی

آتش بازی های شب سال نوی میلادی در پایتخت ایتالیا منجر به مرگ سارها در این شهر شده است. گروه‌های مدافع حقوق حیوانات اعلام کردند این اتفاق، نوعی کشتار بوده که در پی آتش بازی ها رخ داده است. خیابانی در نزدیکی ایستگاه اصلی قطار رم از جسد این پرندگان پوشیده شده بود و تصاویری از این منظره ناراحت کننده نیز در فضای مجازی منتشر شده است. علت دقیق مرگ این پرنده‌ها مشخص نیست؛ اما سازمان بین المللی حفاظت از حیوانات (OIPA) گفته به نظر می‌رسد صدا‌های بلند ناشی از آتش بازی در محلات پردرخت که پرندگان از آن‌ها برای لانه سازی استفاده می‌کنند، علت مرگ آن‌ها بوده باشد.

مرگ سارها - مرگ صدها پرنده در رم ایتالیا در پی آتش بازی شب سال نو

مرگ سارها – مرگ صدها پرنده در رم ایتالیا در پی آتش بازی شب سال نو

مرگ سارها در رم ایتالیا

سخنگوی سازمان حفاظت از حیوانات گفته است: احتمال اینکه این پرندگان از ترس مرده باشند زیاد است. ممکن است مرگ آنها بر اثر حملات قلبی بوده باشد. همچنین از آنجا که آن‌ها می‌توانند با هم پرواز کنند، ممکن است به همدیگر و یا به پنجره‌ها و یا ستون‌های برق برخورد کرده باشند. وی ادامه داد : آتش بازی های این موقع از سال، همواره موجب پریشانی و آسیب رساندن به حیوانات وحشی و اهلی می‌شود.

نکته قابل تأمل در مورد این مسئله اینجاست که کشته شدن این تعداد بالا از پرندگان در حالی رخ داد که ممنوعیتی از سوی شهرداری رم در خصوص انجام آتش بازی‌های شخصی وضع شده بود. اما این محدودیت به طور کلی نادیده گرفته شده است. البته منع قوانین آمد و رفت به دلیل محدودیت‌های ناشی از کرونا هم در این شهر وجود داشته است.

سازمان حفاظت از حیوانات در ایتالیا درخواست ممنوعیت فروش مواد آتش بازی و محترقه برای مصارف شخصی را نیز مطرح نموده است. این سازمان این مسئله را بسیار جدی و موردی تهدید کننده برای حیوانات می داند.

قبلی «

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان