مرگ ۲ دانشجوی علوم پزشکی اهواز – مراکز مشاوره دانشجویی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۷

مرگ ۲ دانشجوی علوم پزشکی اهواز

وزیر وزات علوم دستور داد که علت مرگ ۲ دانشجوی علوم پزشکی اهواز را بررسی کرده و اطلاعات را برای علت این مرگ جمع آوری کنند. اطلاعاتی مثل سوابق تحصیلی ، مسائل شخصی و یا مشکلات روحی و روانی آن ها جمع آوری شود.

در بسیاری از خبر ها و در فضای مجازی پایگاه های خبری استان این دو دانشجو را دانشجوی شهید چمران معرفی کردند ولی این دو دانشجوی فوت شده از دانشجویان علوم پزشکی اهواز بودند.

مرگ 2 دانشجوی علوم پزشکی اهواز - مراکز مشاوره دانشجویی

مرگ ۲ دانشجوی علوم پزشکی اهواز – مراکز مشاوره دانشجویی

منصور غلامی در گزارشی بیان کرد که این نوع خبر ها بسیار ناگوار است. و مسائل مربوط به امور دانشجوها بسیار حساس تر و قابل توجه تر است.

لزوم دفاتر مشاوره دانشجویی

وزیر علوم به لزوم دفاتر مشاوره دانشجویی در هر دانشگاه تاکید کردند. از وظایف این دفاتر مشاوره فقط مراجعه دانشجوها به منظور حل مشکلاتشان نیست. بلکه تجزیه و تحلیل محیط های دانشجویی است. از رویکردهای این مراکز راهنمایی و کمک به دانشجوها است. و همینطور پایش شرایط دانشجو. که از طریق کمک دوستان و اساتید و مسولان و دانشجویان انجام می شود. تا جایی که نگرانی های مراجعه کننده بر طرف شود.

گاهی ممکن است مساله دانشجو بسیار حاد باشد در این موارد دفاتر مشاوره از خانواده دانشجو نیز برای حل مشکل کمک می گیرد. و حتی با ورود گروه مشاوره مشکل بر طرف می شود.

بیشتر دانشجوها رغبتی برای مراجعه به دفتر مشاوره دانشجویی نشان نمی دهند. تا مشکلات خود را بازگو کنند. گاهی ممکن است که دانشجو مشکلات خود را بروز ندهد تا اطرافیانش حساس شوند و موضوع آن ها را پیگیری کند. ولی در هر حال مرگ این ۲ دانشجو در دست بررسی است. و امید است که با اعتماد به این دفاتر مشاوره ای توسط دانشجوها مشکلاته آنها حل شود تا منجر به این مسائل ناراحت کننده نشود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان