مسابقات شطرنج اسپانیا – رقابت جوانان ایرانی با حریفان اسرائیلی!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۸
مسابقات شطرنج اسپانیا - رقابت جوانان ایرانی با حریفان اسرائیلی!

مسابقات شطرنج اسپانیا

مسابقات شطرنج اسپانیا با عنوان تورنمنت سیتخس،برگزار شد و دو جوان ایرانی حاضر در این رقابت ها یکی از پرحاشیه ترین مسابقات عمرشان را پشت سر گذاشتند.محمدامین طباطبایی و پرهام مقصودلو در طول این مسابقات با حریفانی از رژیم صهیونیستی به رقابت پرداختند و برنده هم شدند.در پایان این رقابت ها طباطبایی قهرمان شد و مقصودلو به مقام هفتم رسید.

بدون هماهنگی فدراسیون

پس از اینکه خبر رویارویی این شطرنج بازان با حریفان اسرائیلی پخش شد،سر و صداها بالا رفت.رییس فدراسیون شطرنج در این رابطه گفت:این دو ورزشکار بدون هماهنگی با فدراسیون به این مسابقات رفته بودند.این مسابقات در رده مسابقات رسمی فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) قرار نمی گیرد. بنابراین ورزشکاران با هزینه و میل شخصی خود راهی اسپانیا شده بودند.اگر این مسابقات رسمی بود و فدراسیون قصد اعزام ورزشکار را داشت باید از شورای برون مرزی وزارت ورزش مجوز می گرفت اما چون رقابت‌ها رسمی نبود خود ورزشکاران ثبت نام کردند و راهی اسپانیا شدند. برای همین به معرفی نامه از فدراسیون هم نیاز نداشتند.

مسابقات شطرنج اسپانیا - رقابت جوانان ایرانی با حریفان اسرائیلی

مسابقات شطرنج اسپانیا – رقابت جوانان ایرانی با حریفان اسرائیلی

مسابقات برق آسا

مهرداد پهلوان زاده همچنین یادآور شد:این رقابت ها تحت عنوان مسابقات برق آسا انجام می گرفت که طی آن شطرنج بازان برای هر رقابت فقط سه دقیقه زمان دارند.در چنین شرایطی ثانیه ها با اهمیت هستند.به همین دلیل ورزشکاران به اسم و مشخصات و ملیت حریف توجهی نمی کنند و فقط به فکر انجام حرکت درست هستند.

آگاهی از واقعیت پس از رقابت ها

طبق اخبار رسیده،دو روز پس از کسب قهرمانی این رقابت ها طباطبایی از مسئولان برگزاری درخواست کرده بود که نتایج و خبر قهرمانی اش را روی سایت منتشر کنند.تازه آن زمان متوجه می شود در مقابل حرفی از رژیم اشغالگر قدس مقابله کرده است.مقصودلو هم در مصاحبه ای اعلام کرده است: از اینکه یکی از حریفانم از رژیم صهیونیستی بوده، اطلاعی نداشتم. به تازگی و از طریق رسانه‌ها از جزئیات ماجرا آگاه شدم.او همچنین ادامه داد:در مسابقات سنگین و فشرده‌ شطرنج، گاهی حتی اسم و فامیل حریفان‌مان را هم دقیق و درست نمی‌بینیم؛ چه برسد به ملیت‌شان.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان