مسیریابی گوگل مپ – فعال شدن قابلیت مسیریابی برای کاربران ایرانی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۷
مسیریابی گوگل مپ - فعال شدن قابلیت مسیریابی با گوگل مپ

قابلیت کاربردی در اختیار کاربران ایرانی

قابلیت مسیریابی گوگل مپ امکان جدیدی است که برای کاربران ایرانی در دسترس قرار گرفته است. Google Maps (اپلیکیشن نقشه‌یاب گوگل) در ابتدا فقط برای مسیریابی مورد استفاده قرار گرفت. اما این برنامه حالا می تواند اماکن دیدنی شهرها را نیز پیدا کند. گروه سازنده، در سال های گذشته در تلاش بوده اند تا این اپلیکیشن را مدام به روز رسانی کنند. این اپلیکیشن به صورت پیش‌فرض در دستگاه‌های اندرویدی نصب است و بسیاری از کاربران iOS هم از آن استفاده می‌کنند. در حال حاضر می توان به صراحت گفت که Google Maps بهترین اپلیکیشن مسیریابی در جهان است. البته در طول چند سال گذشته نقشه یاب ویز در کشور ما بسیار پرطرفدار و پر استفاده شد. همچنین تعدادی نقشه یاب بومی هم ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

مسیریابی گوگل مپ - فعال شدن قابلیت مسیریابی با گوگل مپ

فعال شدن قابلیت مسیریابی برای کاربران ایرانی 

مسیریابی گوگل مپ

سرویس مسیریابی (Navigation) گوگل مپ از سال‌های ابتدایی در بسیاری از کشورهای جهان دردسترس بود، این قابلیت به روزسانی های جدیدی هم دریافت کرد؛ اما در کشور ما قابل استفاده نبود. حالا به نظر می‌رسد که بخش مسیریابی اپلیکیشن گوگل مپ (Google Maps) برای ایران هم فعال شده و بسیاری از کاربران ایرانی از دردسترس بودن این ویژگی خبر می‌دهند. فعال شدن این ویژگی برای کاربران ایرانی باعث دسترسی و مسیریابی آسان‌تری به نقاط گوناگون خواهد بود.

کاربران ایرانی می توانستند دورنمای مسیر به یک مقصد را مشاهده نمایند؛ اما امکان پیمایش مسیر و استفاده از گزینه‌های راهنما هنگام حرکت (Turn by Turn Navigation) را نداشتند. هرچند هنوز برخی کاربرانی که از سیستم عامل iOS استفاده می‌کنند، به این بخش دسترسی ندارند، اما به نظر می رسد این قابلیت برای سایر کاربران قابل دسترس است.

برای استفاده از این ویژگی کافی است ضمن روشن بودن GPS دستگاه خود، یک مکان یا نقطه‌ی دلخواه را روی نقشه مشخص کنید و از گزینه‌های پایین صفحه «شروع» (Start) را انتخاب کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان