کیاسورنتو ۲۰۲۱ – نسل جدید کراس‌اوور کره‌ای

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۰۵

کیاسورنتو ۲۰۲۱ رونمایی شد

کیاسورنتو، نسل جدید کراس‌اوور کیا چندی پیش رونمایی گردید. کیاسورنتو ۲۰۲۱ با ۴,۸۱۰ میلی‌متر طول از نسل قبلی آن از برخی جهات متفاوت است. نسل جدید این خودرو در مقایسه با نسل قبلی ۱۰ میلی‌متر کشیده‌تر شده و فاصله محوری آن‌هم با ۳۵ میلی‌متر افزایش به ۲,۸۱۵ میلی‌متر رسیده است.

نسل جدید سورنتو از نظر اندازه تفاوت زیادی با نسل قبلی ندرد. اما به لطف استفاده از متریال سبک‌تر، وزن خود را حدوداً ۸۰ کیلوگرم کاهش داده است. این کراس‌اوور کره‌ای همچنین روی پلت‌فرم جدیدی هم ساخته شده که با هدف ارائۀ تجربۀ سواری نرم‌تر و همچنین هندلینگ تیزتر توسعه یافته است.

مشخصات فنی کیاسورنتو ۲۰۲۱

عرض و ارتفاع نسل چهارم سورنتو برابر با ۱۷۰۰ و ۱۹۰۰ میلی‌متر است. افزایش ابعاد سورنتو فضای داخلی راحت‌تری را فراهم کرده که با ترکیب شش صندلی که شامل دو صندلی مستقل در ردیف دوم بوده، ارائه می‌شود. همچنین صندلی‌های ردیف سوم نیز برای ارائۀ فضای بیشتر برای سرنشینان یا فضای بار بیشتر قابل تنظیم هستند.سورنتو در بازار داخلی کرۀ جنوبی با قوای محرکه هیبریدی شامل موتور ۱٫۶ لیتری توربوشارژ بنزینی با ۱۷۷ اسب بخار قدرت و ۲۶۵ نیوتن متر گشتاور به همراه یک موتور الکتریکی با ۵۹ اسب بخار قدرت و ۲۶۴ نیوتن متر گشتاور به فروش می‌رسد.

کیاسورنتو ۲۰۲۱ – نسل جدید کراس‌اوور کره‌ای

مجموع خروجی این سیستم ۲۲۷ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور است. علاوه بر این، یک موتور بنزینی ۲٫۵ لیتری توربوشارژ بنزینی با ۲۷۷ اسب بخار قدرت و ۴۲۰ نیوتن متر گشتاور هم برای سورنتو قابل انتخاب خواهد بود که نیروی آن توسط اولین گیربکس دوکلاچۀ هشت سرعتۀ کیا انتقال پیدا می‌کند.

کیا سورنتو یک پیشرانۀ ۲٫۲ لیتری توربودیزل با ۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۴۰ نیوتن متر گشتاور را هم برای سورنتوی جدید ارائه خواهد کرد که به همان گیربکس هشت سرعتۀ دوکلاچۀ مذکور متصل می‌شود. ایمنی نسل جدید سورنتو هم با تجهیز به هشت ایربگ و سیستم‌های کمک‌راننده ارتقاء یافته است

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان