مشعل المپیک در راه توکیو –مختصری درباره المپیک ۲۰۲۰ توکیو

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۸

مشعل المپیک

مشعل المپیک پس از یک هفته نمایش عمومی در کشور یونان، در راه توکیو می باشد. روز ۱۹ مارس ۲۰۲۰ در ورزشگاه پاناتینایکوس شهر آتن جهت انجام مراسم رسمی انتقال آماده خواهد شد.

مشعل المپیک روز بعد با هواپیمای اختصاصی به میاگی ژاپن خواهد رسید. شهرهای میاگی، ایواته و فوکوشیما در ژاپن با مراسم ویژه میزبان مشعل خواهند بود.

مشعل در دست دونده ژاپنی

حمل مشعل المپیک از ۲۶ مارس در فوکوشیما شروع میشود.قهرمان دوومیدانی ژاپن در المپیک آتن میزوکی ناگوچی قرار است اولین حامل این مشعل باشد. ناگوچی با ثبت رکورد ۲ ساعت و ۱۹ دقیقه و ۱۲ ثانیه رکورددار دوی ماراتن ژاپن محسوب می‌شود.

قرعه کشی خرید بلیت بازی ها

شهروندان ژاپنی برای خرید بلیت های بازی های المپیک باید در قرعه کشی ثبت نام کنند.مرحله اول قرعه کشی روز‌های ۹ تا ۲۸ می‌  برگزار شد که ۳.۲ میلیون بلیت به فروش رفت.

دومین مرحله از ۱۳ نوامبر شروع خواهد شد. ثبت نام در این قرعه کشی تا ۲۶ نوامبر ادامه خواهد داشت.فروش بلیت رشته ورزشی بوکس بعد از مشخص شدن برنامه نهایی این رشته در قرعه کشی دوم انجام خواهد شد.

بلیت مسابقه دوی ماراتن هم در این مرحله انجام نمیشود.چراکه شهر برگزاری این مسابقه به دلیل گرمای هوا تغییر کرده است و برنامه انجام این مسابقات هنوز نهایی نشده است.بلیت های مسابقات رشته های سه گانه، شنای ماراتن و سوارکاری هم در این مرحله انجام نخواهد شد.

قوانین دوپینگ در المپیک

با توجه به عدم صحت داده های آزمایشگاه مسکو این سوال در اذهان ایجاد شده که آیا ممکن است این اتفاقات در المپیک ۲۰۲۰ توکیو تکرار شود؟

رئیس آژانس جهانی ضد دوپینگ (WADA)، کرایگ ردی در این باره توضیح داد: اطمینان کامل دارم که در المپیک ۲۰۲۰ در ژاپن هیچ کشوری قوانین ضد دوپینگ را نقض نمی‌کند. اکنون بسیار بهتر عمل می‌کنیم و ساختارهایمان را گسترش داده ایم.امروز نسبت به گذشته بسیار بهتر دوپینگ را میشناسیم و خطاهای گذشته تکرار نخواهند شد.

لازم به ذکر است این احتمال وجود دارد که کشور روسیه از حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو منع شود و از این مسابقات کنار گذاشته شود.( دانیل ریسنکو دونده مطرح روس سوم ماه آگوست ۲۰۱۸ به خاطر مثبت اعلام شدن تست دوپینگش ۴ سال از شرکت در مسابقات بین‌المللی محروم شد. تحقیقات نشان ‌داد که مدیران اتحادیه دوومیدانی روسیه مدارک این دونده دوپینگی را جعل کردند تا از این اتهام مبرا شود.)کمیته اجرایی آژانس جهانی ضد دوپینگ باید در نشست اخیر خود به این موضوع رسیدگی میکرد.که این مورد را به زمان دیگری موکول کرد.

اندیشمند

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان