مقدماتی جام جهانی – تمام بازی های مقدماتی جام جهانی به تعویق افتاد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۹

تعویق بازی های مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا

فیفا اعلام کرده است تمام بازی های مرحله اول مقدماتی جام جهانی در قاره آسیا به تعویق خواهد افتاد.تصمیم گیری برای این مسئله با برگزاری چندین جلسه و مشورت های فراوان صورت گرفته است.در نهایت فدراسیون جهانی فوتبال و AFC به توافق رسیدند که این بازی ها فعلا به تعویق بیفتند.بنابر اطلاعیه فیفا بازی های مرحله اول که باید در ۲۳ تا ۳۱ مارس (۴ تا ۱۲ فروردین) و ۱ تا ۹ ژوئن (۱۲ تا ۲۰ خرداد) برگزار می شد، به روزهای دیگری موکول شده اند.

مقدماتی جام جهانی - تمام بازی های مقدماتی جام جهانی به تعویق افتاد

مقدماتی جام جهانی – تمام بازی های مقدماتی جام جهانی به تعویق افتاد

بازی های ایران در تاریخی دیگر برگزار می شوند

با توجه به تصمیم فیفا،هر چهار بازی ایران مقابل حریفانش به تاریخ دیگری موکول خواهد شد. ایران قرار بود با هنگ کنگ، کامبوج، بحرین و عراق بازی کند که زمان همه آنها به تعویق افتاد.حالا تیم های آسیایی در انتظار بهبود شرایط و رفع وضعیت بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا می مانند.

در انتهای اطلاعیه فیفا نیز نوشته شده است:ارزیابی شرایط در رابطه با ویروس کووید ۱۹ و تصمیم گیری درباره تغییرات احتمالی در دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ از سوی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه خواهد داشت.این تاخیر در برگزاری مسابقات به دلیل حفظ امنیت و سلامت نمام افرادی است که با این مسابقات در ارتباط هستند.

زمان بندی جدید برای لیگ قهرمانان آسیا

با توجه به شرایط پیش آمده AFC بیانیه ای نیز در ارتباط با لیگ قهرمانان آسیا منتشر کرده است.در این بیانیه زمان بندی جدیدی برای این مسابقات در نظر گرفته شده است.بازی های رفت مرحله یک هشتم نهایی در تاریخ ۱۰، ۱۱ و ۱۲ آگوست معادل ۲۰، ۲۱ و ۲۲ مرداد ماه سال آینده برگزار خواهند شد. بازی های برگشت این مرحله هم در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آگوست (۳، ۴ و ۵ شهریور ) برگزار خواهند شد.

مرحله یک چهارم نهایی هم با تاخیر و به این صورت که بازی های رفت در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ سپتامبر (۲۴، ۲۵ و ۲۶ شهریور ۹۹) و بازی های برگشت این مرحله در ۲۸، ۲۹ و ۳۰ سپتامبر (۷، ۸ و ۹ مهر ماه سال آینده) انجام خواهند شد.

مرحله نیمه نهایی در دور رفت ۲۰ و ۲۱ اکتبر (۲۹ و ۳۰ مهر ) و در دور برگشت ۲۷ و ۲۸ اکتبر (۶ و ۷ آبان ماه) انجام می شوند.تاریخ برگزاری مسابقه فینال هم بدون تغییر خواهد بود.یعنی ۲۲ نوامبر رفت و ۲۸ نوامبر بازی برگشت برگزار خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان