ممنوعیت واردات – واردات گوشی های بالای ۳۰۰ یورو ممنوع شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۶
ممنوعیت واردات - واردات گوشی های بالای 300 یورو ممنوع شد

گوشی های گران قیمت

ممنوعیت واردات گوشی های گران قیمت حرف و حدیث های زیادی به پا کرده است. انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی اتاق بازرگانی ایران این خبر را اعلام و عنوان کرد گوشی های موبایلی که قیمت آنها از ۳۰۰ یورو به بالا باشد اجازه واردات ندارند. چنین خبری به معنای خداحافظی با گوشی های رده بالا و پرچمدار خواهد بود.

ممنوعیت واردات - واردات گوشی های بالای 300 یورو ممنوع شد

ممنوعیت واردات – واردات گوشی های بالای ۳۰۰ یورو ممنوع شد

ممنوعیت واردات

این ممنوعیت در اطلاعیه روز گذشته این انجمن رسما اعلام شد. طبق این اطلاعیه تصمیماتی که در جلسه دوم تیر ماه اتخاذ شده است لازم الاجرا خواهد بود. بنابراین واردات کالای بالای ۳۰۰ یورو در رویه مسافری و تجاری ممنوع شده است.

تعداد گوشی های موبایلی که قیمت آنها زیر ۳۰۰ یورو باشد، بسیار محدود است. در واقع تنها تعدادی گوشی میان رده باقی می ماند. دیگر خبری از پرچمداران برندهای بزرگ و یا گوشی های لوکس در بازار ایران نخواهد بود. شاید اگر بخواهیم رک صحبت کنیم باید بگوییم: خداحافظ آیفون، خداحافظ سامسونگ…

حذف آیفون و عدم حضور پرچمداران اندرویدی در واقع بازار را برای میان رده های اقتصادی و یا گوشی های چینی پرچمدار باز خواهد کرد. البته با قیمت های عجیب ارز در این روزها همین گوشی ها هم قیمتی مثل زیر ۷ یا ۸ و حتی ۱۰ میلیون تومان نخواهند داشت.

بازار محدود موبایل

با نگاهی به وضعیت بازار، متوجه می شویم حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد موبایل های بازار ما به گوشی های بالای ۳۰۰ یورو اختصاص دارد. این ابدا میزان کمی نیست. بسیاری از افراد دوست دارند بتوانند گوشی موبایلی با خصوصیات خاص داشته باشند. با این اطلاعیه جدید اگر قیمت بالای این گوشی ها هم مانع خرید برخی از هموطنان نشود، ممنوعیت واردات و عدم اختصاص ارز برای واردات رسمی باعث محمدودیت خرید می شود.

البته تجربه همواره به ما ثابت کرده که این محدودیت ها در بازار ما همیشگی نیستند. هنوز مشخص نیست که وضعیت رجیستری این دستگاه ها به چه صورت خواهد بود. این هم مبحث مهمی است که باید در موردش تصمیم گیری انجام گیرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان